Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainKripto Köşesi: Spor Dilim - CoinTR

Kripto Köşesi: Spor Dilim – CoinTR

Kripto angajmanı ve sporu için kıyamet mi kasvet mi? Sports Business Journal Dealmakers Konferansı, sektördeki en üst düzey spor yöneticilerinden bazılarının sorularını yanıtlarken, üst düzey kripto yöneticilerinin yanıtı karışık.

Bu arada, Dünya Kupası eleme turlarına gidiyor ve kripto alanında küçük bir tantana ile grup aşamalarından ayrılıyor. Ve FTX’in ölümü, Formula 1’in kripto para ortaklarını çevreleyen risk profiline bir kez daha göz atmasına neden oldu.

Her hafta spor ve kripto alanındaki en büyük hikayeleri inceliyoruz. Spor Dilim – hadi geçen haftaki eyleme geçelim.

Spor Dilim

SBJ’nin Anlaşma Yapanlar Konferansı En İyi Spor Yöneticilerine Soruyor: Al, Sat veya HODL?

Sports Business Journal, yıllık Dealmakers Konferansında farklı spor yöneticileriyle bir araya geldi ve birçok yöneticiye Bitcoin almayı, satmayı veya elinde tutmayı savunup savunmadıklarını sordu. Yanıtlar farklıydı, ancak genel olarak olumlu bir duygu ifade etti: Monumental Sports & Entertainment’tan Ted Leonsis, belirli bir belirteç veya zincir yerine genel olarak blockchain teknolojisi hakkında yükseliş hissi ifade ederken, Professional Fighters League Başkanı ve Kurucusu Donn Davis daha az hevesli bir hikaye anlatıyordu. oğluna Bitcoin satın alması için biraz para vermek “ve hepsi gitti.”

Diğer boğa ve düşüş duyguları yanıtlara dağıldı: Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick “çıkışlara koş” derken, AEG Global Partnerships COO’ları Nick Baker ve Russell Silvers soruya neredeyse şaşırarak “al… büyük satın al” yanıtını verdiler.

WNBA oyuncusu ve WNBPA Sekreteri Elizabeth Williams’ın dalgalanmadan uzak durduğunu ifade etmesi ve WNBA hooper arkadaşı ve WNBPA Başkanı Nneka Ogwumike’nin sadece bu konuda daha eğitimli olmak istediğini söylemesi gibi küçük orta yollu tepkiler bile yolunu buldu. ‘al, sat veya HODL’ konusunda gerçek bir karar vermeden önce.

Son olarak, hem sporun içinde hem de dışında sık sık kripto muhatabı ve seri girişimci olan Mark Cuban, kriptonun ne kadar farklılaşabileceğini ve nüanslı olabileceğini açıkladı; Cuban, merkezi borsalar, ekstra spekülatif yatırımlar ve daha fazla mavi çipli kripto yatırımları fikirlerini ayırdı. Cuban, bir akıllı sözleşme uygulaması gerçek fayda sağladığında, bir sonraki büyük patlamayı göreceğimizi ifade ederek kapattı; ancak erken internette olduğu gibi, zaman alacaktır.

Bitcoin (BTC) was a focal point of questioning at Sports Business Journal's Dealmakers Conference this past week. | Source: BTC-USD on TradingView.com

F1, Kripto Ortaklıklarının Risk Profilini Değerlendiriyor

FTX’in dalgalanma etkileri devam ediyor. Spor sponsorluğu perspektifi, merkezi borsanın düşüşünden büyük darbe aldı; Formula 1 yarışı, konu etrafında diyalogda bir artış gördü, Mercedes F1 takımının FTX sponsorluğunun çöktüğünü görmesi, kripto ortaklıklarının bir risk profili taşıdığını net bir şekilde hatırlatıyor.

Geçen hafta başka bakış açıları da ortaya çıktı: SBJ Marketing’in blogu, ivmenin yeniden ortaya çıkmasının zaman alacağını ifade eden bir yazı yayınladı; Playfly Premier Partnerships CEO’su Randy Bernstein, “kripto çok hızlı bir şekilde aşırı ısındı … hem alım hem de satım tarafında irrasyonel bir coşku vardı.”

Son olarak, Dallas Morning News’in “Kripto tamamlandı” başlıklı başka bir makalesi, konu hakkında daha az iyimser bir bakış açısı ifade ediyor: Makale, Omnicom ve Publicis Groupe’ta eski bir spor pazarlama yöneticisi olan Jonathan Jensen’den alıntı yapıyor ve “inceleme süreci şu şekilde: “En çok kim ödeyecek?… çoğu çok fazla incelemeye tabi tutulmuyor.”

Jensen haksız değil ve FTX buna en iyi örnek. Ancak, bu kripto endüstrisine özel olmaktan çok uzak. Şüpheli iş sunumu nedeniyle Reddit’te ifşa edilen Houston Rockets’ın eski forma ortağı ROKiT’e bir göz atın. Jersey yama ortaklığı kısa bir süre sonra sonlandırıldı.

Ayı Piyasası Devam Ederken Candy Digital Kesintiler Yapıyor

Geçen hafta boyunca çıkan haberlere göre, büyük bir spor odaklı NFT platformu, MLB ve Netflix gibi şirketlerle ortaklıklar ve Gary Vee ve diğerlerinden destek alan Candy Digital, “personelinin büyük bir bölümünü” işten çıkardı.

İlk olarak Sportico tarafından yayınlanan hikayeye göre, takımın 100 kişilik personelinin yaklaşık üçte biri işten çıkarıldı. Haber, benzer spor NFT platformu Dapper Labs ve diğerlerinin yanı sıra daha geniş NFT pazarı OpenSea’de son aylarda yaşanan işten çıkarmaların ardından geldi.

Featured image from Pexels, Charts from TradingView.com
The writer of this content is not associated or affiliated with any of the parties mentioned in this article. This is not financial advice.
This op-ed represents the views of the author, and may not necessarily reflect the views of Bitcoinist. Bitcoinist is an advocate of creative and financial freedom alike.
RELATED ARTICLES

Most Popular