Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainKripto Firması Vauld, Singapur Mahkemesinden Alacaklı Koruması Aldı

Kripto Firması Vauld, Singapur Mahkemesinden Alacaklı Koruması Aldı

Kripto alanı, 2022’de hüküm süren düşüş eğilimi nedeniyle bazı firmaların iflasına tanık oldu. Kripto kışı, çok fazla uyarı olmaksızın, çoğu kripto varlığının değeri düşerken çok sayıda fonu süpürdü. Ardından birçok şirket kaos fırtınasında boğuldu ve iflas başvurusunda bulundu.

Vauld, geçen yılki olaylar zincirinden etkilenen firmalar arasında yer aldı. Kripto kredi firması, bunun ardından platformda para çekme işlemlerinin askıya alınmasına yol açan mücadele etti. Daha sonra Singapurlu alacaklılarından koruma talebinde bulundu.

Vauld’a daha önce alacaklıları tarafından üç aylık koruma verilmişti, ancak şimdi bir Singapur mahkemesi şimdi Vauld’un alacaklı koruma süresini uzattı. Bloomberg’in haberine göre mahkeme, Vauld’a mevcut müzakerelerini yeniden canlandırma planı yapması için 28 Şubat 2023’e kadar süre verdi.

Alacaklı Korumasının Uzatılmasına İlişkin Kasa Talebi Onaylandı

Vauld, iflasının ardından varlıklarıyla ilgilenen iki dijital varlık fonu yöneticisinden göstergeler aldı. Kalan Vauld varlıklarını devralmaya çalışıyorlar. Sonuç olarak, kripto borç verme platformu, varlıklarının potansiyel olarak devralınmasının ayrıntılarını halletmek için mahkemeden daha fazla süre talep etti.

Vauld’a göre müzakereler ileri aşamaya geçti ve sonuçlandırılması için daha fazla zamana ihtiyaç duyulacak. Bu nedenle, Singapur yüksek mahkemesi, firmanın müzakerelerindeki tüm ayrıntılı süreçleri tamamlaması için bir aydan fazla bir uzatma süresi onayladı.

Vauld, Temmuz 2022’de platformunda para çekme işlemlerini durdurdu ve 800.000’den fazla kullanıcısının fonlarına erişmesini imkansız hale getirdi. Buna ek olarak, borç veren şirket, eylemini dijital varlık piyasasındaki devam eden düşüş eğilimine bağlayarak genel faaliyetlerini olumsuz etkiledi.

8 Temmuz’da, firmanın operasyonunu ve yönetimini yeniden yapılandırmaya hazırlanmasına yardımcı olmak için altı aylık bir moratoryum emri başvurusunda bulundu. Ayrıca, şirketin alacaklıları için platformda sıkışmış varlıklarına göre daha iyi bir karar verme zamanıydı.

Ancak, yalnızca üç aylığına onay aldı. Yargıç, bir moratoryum için daha uzun bir süre almanın verimsiz olabileceğinden bahsetti. Ayrıca yargıç, olması gereken uygun izleme ve denetimden yoksun olabileceğini söyledi.

Nexo, eski moratoryumun başlangıcından itibaren Vauld’u ve bloke edilmiş varlıklarını satın almakla ilgilendi. Ancak İsviçre merkezli firmanın niyeti kısa sürdü. Nexo’nun Bulgaristan’ın başkenti Sofya’daki ofisi polis tarafından basıldı. Bu, Vauld’un İsviçre merkezli dijital varlık kredi kuruluşu Nexo ile yaptığı anlaşma hakkındaki fikrini değiştirmesine neden oldu.

Singapur Yetkilileri ve Kripto Düzenlemeleri

Singapur’da kripto kredisi son zamanlarda belirsiz görünüyor. Kripto alanındaki etkilenen şirketlerden bazıları öncelikle Singapur merkezlidir. Bu, ülkenin kripto düzenleyici duruşları üzerinde daha fazla baskı oluşturdu.

Şimdiye kadar, Singapur yetkilileri sıkıntılı kripto firmalarının sorunlarını halletmesine izin vermeye istekliydi. Böyle bir şirket, Singapur merkezli bir platform olan Zipmex’tir.

Kripto Firması Vauld, Singapur Mahkemesinden Alacaklı Koruması Aldı
Yeşil bölgede kripto para piyasası trendleri | Kaynak: TradingView.com’da Kripto Toplam Piyasa Değeri

Ağustos 2022’de Zipmex, Singapur Yüksek Mahkemesinden üç aylık bir moratoryum hibesi aldı. Bu, firmaya dönem içinde alacaklılara karşı koruma sunarak likidite zorluklarını çözmesini sağladı.

Singapur Para Otoritesi (MAS), daha iyi kripto düzenlemeleri için önerilerde bulunuyor. Ayrıca, DPTSP’nin (dijital ödeme belirteci hizmet sağlayıcıları) fiat ve kripto varlıkları olarak kredi olanakları sunmasını yasaklamayı teklif ediyor.

Bitcoin Wisdom’dan öne çıkan görüntü ve Tradingview.com’dan grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular