Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainKripto Firması Amber Group, Chelsea ile Sponsorluk Anlaşmasını Bitirdi

Kripto Firması Amber Group, Chelsea ile Sponsorluk Anlaşmasını Bitirdi

Kripto piyasasındaki düşüş eğilimi, negatif bir dalga esiyor. Genel düşüş, kripto varlıklarını ve firmaları farklı şekillerde etkiliyor. FTX kripto borsasının çöküşünün ardından birçok bireysel ve kurumsal yatırımcı büyük kayıplar kaydetti.

Borsalara yatırım yapan birçok girişim şirketi kayıplarını sayarken, bazıları kullanıcılarını teşvik etmek için dahil olmadıklarını duyurmak zorunda kaldı. Ayrıca, FTX’in iflas başvurusunda bulunmasıyla birlikte, etkilenen bazı şirketlerin platformda mahsur kalan fonlarını geri alma ümidi artık çok az.

Yine de, son gelişme sponsorlukların iptal edildiğini ortaya koyduğu için, başarısız değiş tokuşun bulaşması hala yayılıyor.

Kripto Ticaret Firması Futbol Kulübü ile Sponsorluk Anlaşmasını Feshetti

Bir rapora göre kripto ticaret şirketi Amber Group, Chelsea FC ile olan anlaşmasını geri çekmeye karar verdi. Sonuç olarak, Singapur merkezli kripto şirketi, futbol kulübüyle yaptığı 25 milyon dolarlık sponsorluk anlaşmasını sonlandırıyor.

Kripto Firması Amber Group, Chelsea ile 25 Milyon Dolarlık Sponsorluk Anlaşmasını Bitirdi
Kripto piyasası grafikte yatay işlem görüyor | Kaynak: TradingView.com’da Kripto Toplam Piyasa Değeri

Amber Group, sektördeki önde gelen dijital varlık firmalarından biridir. Avrupa, Amerika ve Asya’daki ofisleri ile operasyonları dünyanın farklı bölgelerine yayılmıştır.

Şirket, ticaret, ödemeler, finansman, yatırım, yayılma ve diğerleri gibi çok çeşitli dijital varlık hizmetleri sunmaktadır. Temasek ve Sequoia Capital, kripto ticaret şirketini destekliyor.

Amber, yaklaşık yedi ay önce Chelsea ile sponsorluk anlaşmasını duyurdu ve bu anlaşmanın mevcut 2022/2023 futbol sezonuna kadar sürmesi gerekiyordu. Anlaşma sayesinde futbol kulübü, Amber’in WhaleFin ticaret platformunun logosunu oyuncuların formalarına dahil etti. Bu vasiyetin anlaşmanın sonuna kadar kalması planlandı ancak şimdi iptal edildi.

Amber Group Personel Gücünü Azaltıyor

Sponsorluk anlaşmasının feshedilmesinin yanı sıra, Amber Group’un işgücünün %40’ını işten çıkardığı bildirildi. Şirket, işgücünde 400’den az kişi bırakarak yaklaşık 300 çalışanını bıraktı. Zirve sırasında firma, bakımı altında 1.100’den fazla çalışanı olduğunu bildirdi.

Amber, yeni personel azaltma hareketini kripto pazarında hakim olan düşüş eğilimine bağladı. Düşen koşullar, Celsius Network, FTX ve BlockFi gibi bazı firmaları silip süpürdü.

Ayrıca, kripto ticaret şirketi, aile ofislerine ve kurumsal yatırımcılara odaklanmak için perakende operasyonlarını azaltıyor. Bu yeni hamle, müşteri tabanında yüzbinlerden yaklaşık 100’e bir düşüş yaratacak.

Zincir üstü analistlerden gelen raporlar, Amber’in çöken FTX borsasına bağlı ticaret platformu Alameda Research ile aynı sonu elde edebileceğini öne sürüyor. Bir analist olan crypto sleuth lookonchain’in verilerine göre, Amber Group’un yalnızca 9,46 milyon dolarlık varlığı var.

Kripto Firması Amber Group, Chelsea ile 25 Milyon Dolarlık Sponsorluk Anlaşmasını Bitirdi

Ancak Amber Group’un Yönetici Ortağı Annabelle Huang, formla ilgili iddiaları yalanladı. Huang, şirketin işini her zamanki gibi sürdürdüğünü ve para çekme kısıtlamaları olmadığını bildirmek için Twitter’a gitti.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular