Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainKripto Borsası Nexo ABD'den Çekilecek

Kripto Borsası Nexo ABD’den Çekilecek

Dijital finans endüstrisindeki önde gelen kripto kredi kuruluşlarından biri olan Nexo, düzenleyicilerin blockchain şirketlerine ileriye doğru net bir yol verme amaçlı diyaloglarda “topu düşürdükten” sonra ABD’deki hizmetlerini durdurma kararı aldığını duyurdu, Reuters ve diğer haberler Satış noktaları Salı günü bildirdi.

2018’de kurulan İsviçreli kripto borç veren, bir kripto para birimine katıldıktan sonra ancak hayal kırıklıkları olarak tanımlanabilecek şeyleri dile getirdi. eyalet ve federal düzenleyicilerle bir dizi görüşme 18 uzun ay boyunca, görünüşe göre hiçbir yere gitmiyordu.

5 Aralık’ta şirket şunları söyledi:

“Bugün, Nexo’nun Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ürün ve hizmetlerini önümüzdeki aylarda kademeli ve düzenli bir şekilde kullanımdan kaldıracağına dair üzücü ama gerekli kararı duyuruyoruz.”

Bir buçuk yıldan fazla süren müzakerelerde firma, kendisinden isteneni yaptığını, hayati bilgiler sağladığını ve düzenleyicilerin endişelerini gidermek için faaliyetlerinde değişiklikler uyguladığını söyledi.

Bununla bile, Nexo zaten bir duvara çarptığını hissetti ve diğer tarafın onlarla yarı yolda buluşmak istemediğini hissetti.

Nexo, resmi blogunda şunları söyledi:

“Aksi söylemlere rağmen, ABD’nin blockchain işletmelerini etkinleştirmek için ileriye dönük bir yol sağlamayı reddettiği ve müşterilerimize düzenleyicilerin kendi çıkarlarına odaklandıkları konusunda güven veremeyeceğimiz maalesef artık bizim için açık.”

Nexo, “İhlaller” Olduğu Öngörülen Adresleri

Eylül ayında Nexo, lisanslı ve tescilli bir platform olduğu yönündeki asılsız iddialarıyla yatırımcıların güvenini kazanarak yasayı “ihlal etmekle” suçlanmıştı.

Ayrıca California, Kentucky, New York, Maryland, Oklahoma, South Carolina, Washington ve Vermont olmak üzere toplam sekiz eyalet toplu olarak Nexo’ya dava açmak için harekete geçti “kayıtsız” menkul kıymetler kullanarak faiz getiren hesaplar sunduğu iddiasıyla.

Şirket, Faiz Kazanma Ürünü için ABD merkezli yeni hesapların kayıtlarını askıya alarak ve sadece düzenleyicilerle işbirliğini göstermek için Vermont ve New York eyaletlerinden bazı müşterilerini devre dışı bırakarak bu sorunu ele aldığını söyledi.

Nexo, düzenleyicilerin diğerleriyle uyuşmayan pozisyonlar almaya devam ederek aynı sayfada olmadıklarını ve işin verimli bir şekilde yürütülmesi için artık sağlıklı olmayan bir ortam yarattığını sözlerine ekledi.

Nexo is making a foray into Italy. Image: TravelPulse.

Nexo: İtalya, İşte Geliyoruz!

ABD’deki son olaylardan sonra faaliyetlerinde bir gerileme yaşasa da Nexo, bu kez erişimini genişletmeye devam ediyor. kripto ile ilgili ürünlerini İtalya’ya sunuyor.

Dünya çapında 50 lisansın gururlu sahibi olan şirket, 28 Ekim’de ülkede ikamet eden müşterilere hizmet verme izni almak için İtalyan düzenleyici Organismo Agenti e Mediatori’ye (OAM) kaydoldu.

OAM kaydı ile Nexo, bölge içinde iş yapmak için gerekli izinleri zaten almış olan diğer şirketler gibi ülkenin kara para aklamayla mücadele gerekliliklerine tabi olmayı kabul etti. Listede Gemini, Binance, Coinbase ve Coinify gibi firmalar yer alıyor.

Bu sadece, kripto borç verenin ABD’de potansiyel olarak büyük bir pazarı kaybetmesine rağmen, yaptığı işte gelişmesi için ihtiyaç duyduğu ortamın kendisine verileceği uygun iş yerleri aramaya devam edeceğini kanıtlıyor.

Crypto total market cap at $808 billion on the daily chart | Featured image: Cryptopolitan, Chart: TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular