Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainKripto Borsası Coinsquare Veri İhlaline Uğruyor; İşte Daha Fazlası!

Kripto Borsası Coinsquare Veri İhlaline Uğruyor; İşte Daha Fazlası!

Kanadalı kripto borsa platformu Coinsquare geçtiğimiz günlerde bir veri sorunu yaşadı. çiğneme. Kanada Yatırım Endüstrisi Düzenleme Kurumu’ndan (IIROC) kayıt alan ilk borsadır. Veri ihlali, kullanıcının kişisel bilgilerini tehlikeye attı.

Coinsquare ayrıca Kasım ayında faaliyetlerini durdurdu. Coinsquare günlerce dinamik ve proaktif önlemler aldı ve bu da kripto borsasının faaliyetlerine yavaş yavaş devam etmesine neden oldu.

Borsa, yönetimin müşteri veritabanının ele geçirildiğini belirttiği güvenlik ihlalinin ardından yatırımcılarına e-postalar göndermişti. Sonuç olarak, sızıntı nedeniyle kişisel bilgilere üçüncü bir kişi tarafından da erişildi.

Ele geçirilen veritabanı, kullanıcının yatırımcıların adları, e-posta adresleri, konut adresleri, telefon numaraları, cihaz kimlikleri, genel cüzdan adresleri, doğum tarihleri, işlem geçmişleri ve hatta hesap bakiyelerinden oluşan kişisel bilgilerinin çoğunu içeriyordu.

Coinsquare’in onayladığı gibi, kurtarıcı tek lütuf, hiçbir şifreye erişilmemesiydi.

Varlıklarınızın her zaman soğuk hava deposunda güvende olduğunu ve öyle kaldığını ve risk altında olmadığını not ediyoruz.

Coinsquare, ihlal edilen bilgilere erişen herhangi bir kötü oyuncu tespit etmediğinden emin. Resmi iletişim, kullanıcıların parolalarını değiştirmeleri ve 2 Faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) etkinleştirmeleri gerektiğini belirtiyordu. Sadece bu değil, kullanıcılar da dikkatli olmalı ve farklı platformlar için farklı kimlik bilgileri kullanmalıdır.

Coinsquare’in IIROC Kaydı

Kripto borsası, Kanada’nın en uzun süredir faaliyet gösteren ticaret platformudur. Geçen ay Coinsqaure, IIROC onaylı Coinsquare’in bayi kaydını ve üyeliğini duyurdu.

Bu düzenleyici statü ile borsa, Kanada’nın ilk kripto IIROC kayıtlı yatırım aracısı ve pazar yeri oldu.

Tescilin, mevcut düzenleyici sistem kapsamında en yüksek bayi uyumluluğu ve gözetimi sağlaması gerekiyordu.

Düzenlemeyle birlikte müşterinin fonlarını tamamen ayırma sistemi geldi ve bu fonlar daha sonra lisanslı ve sigortalı emanetçiler tarafından tutulacaktı.

IIROC kaydı, borçlar için sermayeyi korumak amacıyla borsanın mali durumunu düzenli olarak raporlamasının gerekli olacağını zorunlu kılar.

Ayrıca, iflas durumunda müşteri hesaplarında tutulan nakit, Kanada Yatırım Koruma Fonu tarafından korunmaktadır.

Şu anda Coinsquare’in 500.000’den fazla kullanıcısı var ve 820’den fazla jetondan jetona ticaret çifti dahil olmak üzere 40’tan fazla kripto para birimine erişim sunuyor. Kripto borsası, 2014’teki başlangıcından bu yana yaklaşık 5,82 milyar dolarlık alım satımı kolaylaştırdı.

Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ile karşılaştırıldığında farklı bir düzenleyici yaklaşıma sahiptir. Kanada, ülkede faaliyet gösteren tüm kripto borsalarının kayıtlı olmasını veya en azından IIROC’a başvurmasını şart koşuyor.

Amerika Birleşik Devletleri, geçen yıl en büyük borsaların ve kripto ekosistemlerinin düşüşü nedeniyle kripto düzenlemelerinin etkinliğini yeniden değerlendiriyor. Listede öne çıkan isimler arasında FTX, Celsius, Terra ve Voyager yer alıyor.

Coinsquare
Bitcoin, bir günlük grafikte 16.500 $ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

İlgili Okuma: Arjantin Kripto Borsası Lemon Cash, Ayı Piyasasının Isırıkları Olarak 100 Personeli Çuvalladı

RELATED ARTICLES

Most Popular