Salı, Şubat 7, 2023
Ana SayfaKriptoKorkulan Yine mi Oluyor? 10.000 Ethereum’un (ETH) Pimi Çekildi!

Korkulan Yine mi Oluyor? 10.000 Ethereum’un (ETH) Pimi Çekildi!

Su Zhu, yine Ethereum satıyor olabilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kısa süre önce 46.000 dolara kadar geriledi. 52.000 doların test edilmesinden sonra gelen bu sert düşüş ciddi bir korku üretse de, 46.000 dolar güçlü bir destek oldu.

Bu esnada Ethereum’un (ETH) ise daha fazla kayıp yaşaması dikkatlerden kaçmadı. Peki bunun sebebi yine sabıkalı olan isim mi oldu?

Ethereum, 24 saat içerisinde %2 düşüş yaşadı ve 7 günde toplam zararını %6′ya çıkardı. Öte yandan BTC ise 7 günde sadece %2,6 düşüş ile tutunmayı başarıyor. Kripto para sektörünün en büyük risk sermayedarlarından olan Three Arrows Capital‘in yaptığı bir ETH transferi ise yine aynı korkuyu hatırlattı. Su Zhu’nun açık açık savaş açtığı Ethereum, yüklü satışlar ile baskılanmaya çalışılıyor olabilir.

FTX, Yüklü ETH Transferi İle Anıldı

Su Zhu’nun yönettiği fon, bugün de FTX kripto para borsasına çok yüklü bir transfer yaptı. Gönderici cüzdan an itibarıyla 47 milyon dolarlık ETH’ye sahip ve yaklaşık 40 milyon dolarlık ETH gönderdi.

FTX’e gönderilen 10.000 ETH’nin hemen satılıp satılmadığı bilinmese de Three Arrows Capital daha önce bu yaptığında satış gerçekleştiği ortaya çıkmıştı.

Fon ilginç bir şekilde CEO’nun “Ethereum ağını terk ettiklerini” açıklamasından sonra ise 400 milyon dolarlık ETH almıştı. Bu işlemlerin tam olarak yukarıdaki sebeplerden ötürü gerçek bir satış baskısı için yapılıp yapılmadığı da bu sebeple bilinmiyor. Buna rağmen Su Zhu’nun satış yapma ihtimali bir hayli fazla.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular