Çarşamba, Şubat 8, 2023
Ana SayfaEthereumKevin Svenson Açıkladı: “Ethereum Bu Yapıyı İzliyor!”

Kevin Svenson Açıkladı: “Ethereum Bu Yapıyı İzliyor!”

Kripto para piyasalarında yakından takip edilen analistlerinden birisi olan Kevin Svenson, Ethereum‘un 2018 piyasa yapısına oldukça benzer bir yapıyı yansıttığını belirterek fiyata ilişkin tahminlerini paylaştı.

107.000 takipçili Twitter hesabında görüşlerini paylaşan Kevin Svenson, Ethereum’un yakın bir zamanda piyasaları bir yıldır ‘yükselişte’ tutan uzun vadeli çapraz desteğini ihlal ettiğini belirtti.

Svenson’a göre yaşanan düşüş hareketi, Ethereum’un 2018’deki fiyat hareketini, aynı zamanda yükseliş trend çizgisini de takip etmekten çıktığını ve sadece birkaç ay içinde değerinin yaklaşık %80’ini kaybettiğini hatırlattı. Analiste göre bu fraktal şu anda da aktif.

Kevin Svenson Ethereum

Haber hazırlanırken, Ethereum önceki güne kıyasla yaklaşık %10 düşüş kaydederek 1.358 dolardan işlem görüyordu.

Ethereum şimdi 1.420 dolarlık önceki döngüsünün altında işlem görürken analist, ETH ve BTC başta olmak üzere kripto pazarlarının geri kalanının uzun bir ayı piyasasına tanık olabileceğini düşünüyor.

“Genel olarak ETH, BTC ve diğer kripto paralar, 140 günlük +/- yatay ayı piyasası hareketini kolayca görebilir. Bu tür hareketler, bu tür koşullarda standarttır. Kaba bir tahmin için önceki döngüden karşılaştırma olarak 128 haftalık basit hareketli ortalama ve 50 haftalık üstel hareketli ortalamanın kullanılması gerekiyor.

İnsan davranışları tekrar etme eğiliminde değildir ama benzer ritimde hareket eder. Yaşanan son döngüde (turuncu) 128 haftalık basit hareketli ortalamanın altında ne kadar zaman harcadığımızı görebilirsiniz. Bunun yarısını takip etmiş olsa bile konsolidasyon için önümüzde en az bir yılımız var daha görünüyor.”

Bitcoin fiyat tahmini de paylaşan Svenson, son birkaç aydaki düşüş fiyatı hareketine rağmen BTC’nin hala uzun vadeli bir yükseliş trendinde olduğunu düşünüyor.

“Bitcoin’in makro trend durumu hala iyi görünüyor. Buna trend/büyüme perspektifinden bakarsanız ilerleme kaydediyoruz.”

Kevin Svenson Bitcoin

Svenson’ın grafiğine bakıldığında, BTC, yaklaşık 20.000 dolar civarında uzun vadeli bir destek hattıyla azalan bir kanalda işlem görüyor gibi görünüyor.

RELATED ARTICLES

Most Popular