Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainKârlılık Bitcoin ve Ethereum'u Aşarken Dogecoin Sağlam Kalıyor

Kârlılık Bitcoin ve Ethereum’u Aşarken Dogecoin Sağlam Kalıyor

Dogecoin, en yüksek potansiyele sahip varlıkları kovalayan kripto para birimi yatırımcılarının dikkatini çekmek için hala güçlü bir rakip. Bitcoin ve Ethereum gibi daha büyük varlıklar ve pazar liderleri, bunu yatırımcılara genellikle yüksek kar marjları ile sağladı, ancak kripto kışı ile Dogecoin, daha büyük muadillerine kıyasla daha fazla avantaj gördü.

Kârda DOGE Sahiplerinin Çoğunluğu

Ayı piyasası, birçok dijital varlığın fiyatının düştüğü ve karlılıklarının yeni diplere çarpabileceği bir zamandır. Bitcoin ve Ethereum için, çoğunluğun kar veya zararda olduğu arasında gidip geldiği bir rollercoaster yılı oldu. Bu sefer, her iki kripto para birimi de tutucu tabanlarının büyük bir kısmının kayıpta olduğunu görüyor, ancak aynı şey Dogecoin için geçerli değil.

Elon Musk Twitter’ı devraldığında, DOGE’nin fiyatını tetikledi. Meme parası birkaç gün içinde %100’den fazla ralli yaparak 0,15 dolara ulaştı. Şu anda, bu kazançların önemli bir bölümünü kaybetti, ancak 0,08 $ ile DOGE sahipleri, diğer büyük kripto para birimlerindeki yatırımcılara kıyasla daha iyi vakit geçiriyor.

IntoTheBlock’tan alınan veriler, bitcoin ve Ethereum yatırımcılarının sahiplerinin yarısından azını zararda görürken, tüm DOGE sahiplerinin %57’sinin kârda olduğunu gösteriyor. DOGE’nin en büyük rakibi SHIB’in bile mevcut fiyat seviyelerinde sahiplerinin yalnızca %17’sini kar olarak gördüğü mevcut kayıp eğilimine büyük ölçüde ters düşüyor.

Dogecoin sahipleri kârda

57% of DOGE holders in profit | Source: IntoTheBlock

Meme madeni para ayrıca, tüm yatırımcıların %69’unun jetonlarını bir yıldan uzun süredir elinde tuttuğu geniş bir uzun vadeli sahip tabanına sahiptir. Dogecoin hakkındaki görüşler de bu faktörler nedeniyle piyasanın geri kalanına kıyasla oldukça yükseliş gösteriyor.

Dogecoin 0.1 Doları Geri Alacak mı?

Şimdilik, Dogecoin oldukça iyi gidiyor olsa da, fiyatın buradan nereye gidebileceği konusunda hala spekülasyonlar var. Dijital varlık için 0,1 dolarlık bir fiyat noktası çok uzak değil. Ancak, şu anda Twitter’ı çevreleyen belirsizlikler nedeniyle DOGE üzerinde hala olumsuz baskılar var.

TradingView.com'dan Dogecoin fiyat tablosu

Yine de DOGE, 100 günlük hareketli ortalamasının üzerinde kalmaya devam ediyor. Bu, mevcut fiyatlarla bile dijital varlık için güçlü satın alma sinyalleri gösteriyor. Dogecoin için bir sonraki direnç seviyesi şu anda 0,9 $ seviyesinde bulunuyor ve alım devam ederse, DOGE bu seviyeleri kolayca test edebilir.

Ayrıca DOGE için 0,08 $ seviyesinde iyi bir destek var ve bu, ayılar kontrolü yeniden ele geçirmeye çalışırsa kullanışlı olacaktır. Dogecoin’in belirsiz zamanlarda bile bu kadar yüksek karlılığı sürdürme yeteneği, milyarder Elon Musk’ın meme parası hakkında iyi bir geleceği olan kripto para birimlerinden biri hakkında söylediklerine güven veriyor.

Featured image from Moneycontrol, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie pazar bilgileri, güncellemeler ve ara sıra atılan komik tweetler için…

RELATED ARTICLES

Most Popular