Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainJPMorgan İçin Bir Kripto Cüzdanı mı? Evet, Amerika'nın En Büyük Bankası Kriptodan...

JPMorgan İçin Bir Kripto Cüzdanı mı? Evet, Amerika’nın En Büyük Bankası Kriptodan Gerçekten Nefret Etmiyor

JPMorgan için bir kripto cüzdanı, bankacılık devinin kripto konusunda hiçbir zaman gerçekten çok şefkatli olmadığı düşünülürse, biraz şaşırtıcı olabilir.

Piyasa değerine göre en büyük bankalar ve banka holding şirketleri listesinin başında yer alan JPMorgan, farklı bir duruş sergiliyor ve şimdi kripto cüzdanı benimseyen artan sayıda insan ve finans kurumu arasına katılıyor.

Hatırlanacağı gibi, bu yılın Mayıs ayında finans kuruluşunun CEO’su Jamie Dimon, toplam değerleme 390,26 milyar dolarBitcoin’in “önemli bir artısı” olduğunu söyleyince herkesi şaşırttı.

Dimon’ın Beyan Kripto para birimleri ve bunların mevcut finansal sistem üzerindeki etkileri hakkında şüpheci olduğu bilindiği için birçok insan için şok oldu.

Daha geçen Ağustos ayında, JPMorgan’ın varlık yönetimi müşterilerine toplam erişim izni vermek için sessizce harekete geçtiği ortaya çıktı. altı kripto fonu Temmuz ayı başlarında hayata geçirilen program ile.

Son zamanlarda, 2 Kasım’da Amerikan bankacılık lideri, başarılı bir şekilde yürüttü. ilk Polygon blockchain ağında kolaylaştırılan merkezi olmayan finans (DeFi) ticareti.

Görünüşe göre bankacılık devi, bu gelişen kripto cüzdan endüstrisinde kaslarını esnetmeyi henüz bitirmemiş.

Image: Forage

JPMorgan Kendi Kripto Cüzdanını İstiyor

15 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO), bankanın ticari marka talebi JP MORGAN WALLET için, sonuçta dijital para birimi transferi ve değişimi için kripto para birimi cüzdanı sunmasını sağlayacak.

Lisanslı bir metaverse ticari markası ve NFT avukatı olan Michael Kondoudis, 21 Kasım’da Twitter hesabı aracılığıyla haberi doğruladı.

dedi ki tescilli kripto cüzdan ticari markası Bitcoin gibi dijital varlıklar için kripto ödeme işleme ve sanal çek hesapları da mümkün olacaktır.

Ayrıca, karşı taraf fonları ve elektronik transfer yönetimi gibi diğer ilgili finansal hizmetleri de kapsayacaktır.

JPMorgan’ın kendi kripto cüzdanına sahip olma kararı, müşterileri için kripto varlıklarına güvenli bir şekilde maruz kalmalarını sağlamak için blockchain teknolojisini hizmetlerine dahil etmenin yollarını keşfetme çabalarına ek olarak geliyor.

TradFi ile İlgili Daha Fazla Şirket Kriptoyu Keşfediyor

Daha geçen ay, küresel finansal hizmetler lideri Visa, kripto para işlemleri yönetimi ve kullanıcı etkileşimi için sanal bir ortamın oluşturulmasına yönelik planlarını ayrıntılarıyla açıkladı. iki kripto ile ilgili ticari marka başvurusu USPTO ile.

American Express ise Haziran ayında kripto servet yöneticisi Abra ile ortak oldu. ilk kripto ürünü bu, kullanıcılarının yaptıkları herhangi bir satın alma işlemi için dijital para birimleri ile ödüllendirilmelerini sağladı.

JPMorgan Chase’in kripto benimseme önlemlerini bir adım daha yükseltmesiyle, finansla ilgili diğer geleneksel küresel şirketlerin de aynı şeyi yapması sürpriz olmayacak.

Bununla birlikte, devam eden ayı piyasası, bu kurumların halihazırda sahip olabileceği herhangi bir plan için kolayca anlaşmayı bozabileceğinden, kripto alanının bir süre nefesini tutması gerekebilir.

MATIC total market cap at $762 billion on the daily chart | Featured image from Business Mirror, Chart: TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular