Cuma, Aralık 9, 2022
Ana SayfaBitcoinJack Dorsey’nin Şirketi Square, Bitcoin Cüzdanı Üretecek

Jack Dorsey’nin Şirketi Square, Bitcoin Cüzdanı Üretecek

Jack Dorsey’nin şirketi Square, sosyal medya üzerinden yapılan açıklamayla Bitcoin (BTC) için bir donanım cüzdanı üretme kararı aldığını açıkladı. Twitter’ın da CEO’su olan Dorsey, şirketin böyle bir planı olduğunu ilk olarak 4 Haziran’da açıklamıştı.

Bitcoin kullanıcıları, sahip oldukları kripto paraları özel anahtarlarını kendilerinin kontrol ettiği cüzdanlarda saklayabildiği gibi, bu coinleri başka bir partinin kontrolünde olacak şekilde de saklayabiliyorlar.

  • Square’in donanım müdürü Jesse Dorogusker, insanların Bitcoinlerini kendi başlarına saklamasını yaygınlaştırmak için yeni bir donanım cüzdanı üreteceklerini duyurdu.

  • Cüzdanın Bitcoin’e ve mobil kullanıma öncelik verilecek şekilde geliştirileceği, global çapta dağıtımının olacağı ve coinlerini kendi başlarına saklamak isteyenlere “destek” olması amacıyla çoklu-imza (multi-sig) özelliğine sahip olacağı belirtildi.

  • Twitter’ın ve Square’in CEO’su Jack Dorsey, geliştirilecek donanım cüzdanında “erişilebilirliğin ve güvenliğin bir arada olması” gerektiğini söylemiş, böyle bir cüzdan geliştirmeleri halinde bunu Cash App’e entegre edeceklerini belirtmişti.
Görsel. Jack Dorsey (Joi Ito, Flickr, görsel Koin Bülteni tarafından değiştirilmiştir)
Tayland’ın Dev Şirketleri Kripto Para Madenciliğine Yatırım Yapıyor
Düşük Kapasiteli Cihazlarla Madencilik Yapan İki Kişi Toplamda 12.5 BTC Blok Ödülü Kazandı
Daha Fazla Bireysel Yatırımcının Bitcoin’i Benimsemesi Fiyatı Yükseltecek -Ledger CEO
Pakistan Federal Hükümeti ve Merkez Bankası Kriptonun Yasaklanmasını Talep Ediyor
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular