Çarşamba, Şubat 8, 2023
Ana SayfaBlockchainİngiltere Teknoloji Bakanı Philp: Ülkeyi Kripto Merkezi Yapmayı Hedefliyoruz

İngiltere Teknoloji Bakanı Philp: Ülkeyi Kripto Merkezi Yapmayı Hedefliyoruz

Birçok ülkede kripto para birimleri oldukça ilgi görüyor. Bu ilgi ile beraber ülkeler kripto para birimleri ile ilgili olarak çalışmalar yapmaya başlamış durumda. Son olarak İngiltere’nin Teknoloji Bakanı Chris Philp Londra’yı genel çerçevede bir kripto merkezi yapmak istediklerini belirtti.

Teknoloji Bakanı Philp, Londra’yı Kripto Merkezi Yapmak İstiyor

BNN Bloomberg‘ün haberine göre; İngiltere’nin Teknoloji Bakanı Chris Philp, hükümetin İngiltere’yi küresel bir kripto merkezi yapma konusundaki isteğinden bahsetti.

ingiltere teknoloji bakani philp ulkeyi kripto merkezi yapmayi hedefliyoruzds
İngiltere Teknoloji Bakanı Chris Philp

Chris Philp, Bloomberg Radio ile yaptığı röportajda konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Birleşik Krallık ve Londra’nın kripto merkezleri olmasını amaçlıyoruz. Ama elbette bunu halkı koruyacak ve özellikle kara para aklama gibi konulara dikkat edecek ve kriptonun yaptırımlar gibi şeyleri atlatmanın bir yolu olarak kullanılmadığından emin olacak şekilde yapmalıyız.

Son olarak hatırlatmak gerekirse kısa süre önce Birleşik Krallık Hazinesi, ülkeyi küresel bir kripto merkezi haline getirme planlarını açıklayarak, aşırı katı korkuluklar olarak kabul ettiği şeyler konusunda mali düzenleyici ile fikir ayrılığına düşen bir sektörü yatıştırmıştı.

RELATED ARTICLES

Most Popular