Cuma, Aralık 9, 2022
Ana SayfaPiyasaIMX çift haneli yükseldi: Immutable’a 200 milyon dolar yatırım

IMX çift haneli yükseldi: Immutable’a 200 milyon dolar yatırım

ImmutableX token’ının ihraççısı olan Avustralyalı NFT girişimi Immutable, 200 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı. Fonlama turunda en büyük yatırımı Singapur merkezli yatırım şirketi Temasek yaparken, bu turun ardından Immutable’ın piyasa değeri de 2.5 milyar dolar oldu.

Gods Unchained ve Guild of Guardians gibi oyunların geliştiricisi olan NFT startup’ı Immutable, 200 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı. Fonlama turunda en çok yatırımı Singapurlu Temasek yaparken, diğer yatırımlar ise Mirae Asset, ParaFi Capital, Declaration Partners ve Tencent Holdings’den geldi.

Web3 ve metaverse oyunlarından NFT içeriği yaratıcılarını desteklemeye ayrılmış 100 milyon dolarlık bir fona kadar son dönemde önemli projelere imza atan Immutable şirketi, geçen sene Şubat ayında adını yüksek volatiliteyle duyduğumuz video oyunu perakendecisi GameStop ile de, bir NFT pazar yeri başlatmak için ortaklık duyurmuştu.

Yeni satın alma ve anlaşmalar geliyor

Immutable kurucularından Robbie Ferguson, yatırımla ilgili Reuters’e verdiği röportajda, bu fonun birleşme ve satın alma konusunda agresif adımlar atabilmeleri için kendilerine fırsat sunduğunu ve bu açıdan mutlu olduklarını söyledi.

Immutable şirketinin ayrıca, kendi token’ı IMX olan, Immutable X adında bir de NFT platformu bulunuyor. Şirket, platformun Ethereum blok zincirinden çok daha hızlı işlem kapasitesine sahip olduğunu ve bununla beraber çevresel etkilerinin de çok düşük kaldığını iddia ediyor.

Balinalar IMX alıyor

Öte yandan yatırım ardından balinaların IMX alımlarında da artış görüldü. Whalestats’ın verilerine göre, en büyük 500 Ethereum balinasının son 24 saatte aldığı token’lar sıralamasında IMX, 4. sıraya yükseldi. Haberin yazıldığı dakikalarda Immutable’ın kendi token’ı IMX, 1.46 dolardan işlem görüyor. Token Kasım ayında 9.25 dolarla tüm zamanların rekorunu kırmıştı.

RELATED ARTICLES

Most Popular