Salı, Şubat 7, 2023
Ana SayfaBlockchainİflas Eden Kripto Kredi Kuruluşu Celsius, Personelin Kaçak Avlanmasını Önlemek İçin 2,8...

İflas Eden Kripto Kredi Kuruluşu Celsius, Personelin Kaçak Avlanmasını Önlemek İçin 2,8 Milyon Dolarlık İkramiye Verecek

Celsius Network çalışanları, Temmuz ayında Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulunan şirketin, bir iflas mahkemesi hakiminden 2,8 milyon dolarlık teşvik dağıtması için yeşil ışık yaktığının artık farkında.

Mahkeme belgelerine göre Celsius, iflas davasına bakan New York yargıcından kilit çalışanların rakipler tarafından işe alınmasını önlemesini istedi. Bir Bloomberg raporuna göre, Yargıç Martin Glenn Pazartesi günkü duruşmada önergesini kabul etti.

Çalışan işe alma – “kaçak avlama” (yetenek avcılığı veya iş kaçakçılığı) olarak da bilinir, çalışanların rakip kuruluşlardan işe alınması anlamına gelir. Kaçak avlanma terimi genellikle yasa dışı avlanma ile bağlantılıdır, ancak kaçak iş avcılığı tipik olarak ne ahlaksız ne de yasa dışıdır ve rekabetçi bir istihdam piyasasının sürdürülmesine hizmet edebilir.

İflastan Sonra Sürülerde Dışarı Çıkmak

Kripto para birimi borç verenin yasal bir temsilcisi mahkemede, şirketin iflas başvurusunda bulunmasından bu yana çok sayıda personelin Celsius’tan ayrıldığını söyledi. Kitlesel göç, kripto para birimlerinin fiyatlarındaki düşüşle hızlandırıldı.

Mayıs ayı itibariyle, kripto kredi sağlayıcısının yaklaşık 12 milyon kullanıcısı vardı ve 11 milyar dolarlık varlığı kontrol ediyordu, ancak bilançosunda 1,2 milyar dolarlık bir boşluk var. Bölüm 11 prosedürlerinin başlangıcında yaklaşık 375 olan yaklaşık 170 Celsius çalışanı kaldı.

Celsius Network co-founder and CEO Alex Mashinsky. Piaras Ó Mídheach/Sportsfile/Business Insider for Web Summit via Getty Images.

Şirket iflastan kurtulmaya çalışırken, yalnızca Celsius’u ayakta tutmak için çalışan yönetici olmayan personel ikramiye alacak. Ödemeler 75.000$’dan az olacak ve sadece 25.000$ ile 425.000$ arasında maaş çeki olan kişiler dikkate alınacaktır.

Kirkland & Ellis’ten Ross Kwasteniet, bir iflas prosedürü sırasında Bloomberg tarafından şu sözlerle aktarıldı:

“Çalışmaya devam etmek için ihtiyacımız olan şeyin özüne iniyoruz.”

Celsius Secret: Müşteri Depozitolarını Kullanma

Dağılmadan önce, Celsius’un iş modeli, kendi yatırımlarını desteklemek ve kullanıcı kredilerini karşılamak için tüketici mevduatlarına dayanıyordu. Kullanıcılar %30’a varan faiz oranlarıyla tazmin edildi.

Şirketin önde gelen kripto borç verme platformlarından biri haline gelmesinin nedenlerinden biri de tüketici fonlarının kullanılmasıydı. Zirvede, Celsius 2 milyondan fazla müşteri çekti ve milyarlarca dolarlık varlık yönetti. Bu dır-dir mümkün çünkü nın-nin the yokluk nın-nin tüzük yöneten kripto şirketler.

KeyFi CEO’su Jason Stone, bir davada Celsius’un bir yatırım dolandırıcılığı olduğunu söyledi.

Firmanın ikramiyeleri dağıtmasına izin vermeden önce Yargıç Glenn, kripto borç verenin ödemelerle ilgili yeterli kamuya açık bilgi sağlamadığını belirterek tazminatı reddetmişti.

Rapora göre, bu karara cevaben, Celsius talebini ek ayrıntılar içerecek şekilde revize etti.

Bu arada Salı günü bir yargıç, borç verenin gelecek yıl 15 Şubat’a kadar yeniden yapılanma planını sunmasını gerektiren bir anlaşmaya da onay verdi.

Crypto total market cap at $796 billion on the daily chart | Featured image: HSRM, Chart: TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular