Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBitcoinHuobi Asya’da Bitcoin ve Ether Fonu Kuruyor

Huobi Asya’da Bitcoin ve Ether Fonu Kuruyor

Kripto para borsası Huobi, Bitcoin ve Ethereum fonu kuracağını açıkladı. Bu iki fona ek olarak, kripto para temelli yeni bir dijital varlık fonu daha kuracak.

Fonlar, Huobi’nin sahip olduğu Huobi Technology Holdings tarafından kurulacak. Huobi, yeni fonlar için Hong Kong Menkul Kıymetler Komisyonundan (SFC) lisans aldı. The Block haberine göre, her üç fon %100 kripto para temelli olacak.

Fonların büyüklüğü konusunda Huobi henüz bir karara varılmadığını söylüyor. Huobi Technology Holdings yatırımcı ilişkileri başkan yardımcısı Mandy Liu, “Yakın zamanda Asya’nın lider dijital varlık şirketi olmak istiyoruz.” dedi.

Piyasaya sürülecek fonlar arasında çok varlıklı bir fon daha bulunuyor. Bu fon, %10 dijital varlık, %90 oranında hisse senedi ve sabit gelirlerden oluşacak. Ayrıca fiat para ve kripto para ile yapılacak ödemelerin tümü kabul edilecek.

Asyalı yatırımcılar sektöre çekilebilir

Çinli gazeteci Wu Blockchain, Huobi fonunun Grayscale şirketine benzer şekilde faaliyet gösterebileceğini düşünüyor. Böylece halihazırda Asyalı yatırımcılar için geniş bir alana sahip olan şirket, yatırımcıların kripto para piyasasına daha fazla dahil olabileceği bir ortam yaratabilir.

Huobi Technology hakkında

1990 yılında kurulan Pantronics’in ismi, 2019 yılında Huobi Tech olarak değiştirildi. Şirket, Kasım 2016’da Hong Kong borsasında listelendi. Elektronik ürün üretimiyle yola başlayan Huobi Tech, faaliyet alanını blockchain uygulamalarıyla genişletti.

2021’de Babylons ($BABI): Bir Yıllık İnceleme
Donald Trump’ın “İkonlaşmış” Görüntüleri NFT Oluyor
Kripto Yatırımcılarının Yüzde 58’i İlk Kez 2021 Yılında Yatırım Yapmaya Başladı
FTX Borsası 2 Milyar Dolarlık Girişim Fonu Başlatıyor -WSJ
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular