Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana SayfaBitcoinHonduras, Bitcoin Vadisi’nde BTC İle Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

Honduras, Bitcoin Vadisi’nde BTC İle Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

Bitcoin‘in ödeme aracı olarak kullanılması yaygınlaşmaya başladı. Bilindiği üzere El Salvador Bitcoin’i yasal para birimi ilan etti. Ardından Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin’i ülkesinde yasal para birimi olarak kabul etti. Son olarak Orta Amerika ülkesi Honduras da Bitcoin’e yeşil ışık yaktı.

Honduras, Bitcoin’e (BTC) Göz Kırptı

Reuters’a göre, Honduras’ın turistik bir bölgesi olan Santa Lucia’da ülkenin kripto paraları teşvik etmek için oluşturduğu “Bitcoin Vadisi” projesiyle yurttaşlar kripto paralar ile Slushie isimli içecek için ödeme yapabiliyor. El Salvador’un komşusu olan Honduras, kripto paralara olumlu bir yaklaşım sergiliyor.

honduras bitcoin vadisinde btc ile odemelerini kabul etmeye basladi

Adeta Bitcoin şehri haline gelen Santa Lucia’daki işletme sahipleri, daha fazla turist çekmeyi amaçlayarak kripto paraları ödeme aracı olarak kullanmaya başladı.

Los Robles alışveriş merkezinin yöneticisi Cesar Andino, konuya ilişkin şunları söyledi:

Bu durum daha fazla fırsat yaratacak ve bu para birimini kullanmak isteyen daha fazla insanı çekecek.

Honduras “Bitcoin Vadisi” projesiyle, 60 işletmenin bu konuda eğitim almasını, ürün ve hizmetlerini pazarlamak için kripto paraların benimsemesinin artmasını hedefliyor. Kripto kullanımını daha fazla işletmeye ve bölgelere yaymayı umuyor.

Honduras Teknoloji Üniversitesi’nde profesör olan Ruben Carbajal Velazquez şöyle konuştu:

Santa Lucia toplumu kripto paraları kullanmak, yönetmek, bölgedeki farklı işletmelerde uygulamak ve kripto turizmi oluşturmak için eğitilecek.

RELATED ARTICLES

Most Popular