Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainHollanda, 'Dünyanın En Metaverse Hazır' İlçesidir

Hollanda, ‘Dünyanın En Metaverse Hazır’ İlçesidir

Metaverse girişim yatırımcıları, endüstrinin kitlesel olarak daha yüksek düzeyde benimsenmesine yönelik fütürist vizyonun peşinde koşmanın getirdiği risklere karşı daha duyarlı ve temkinli davranıyor gibi görünüyor.

olmasının ana nedenlerinden biri bu olabilir. keskin düşüş sanal dünyalarda ve artırılmış gerçeklik işlerinde yer alan şirketlere yönelik fonlama açısından üç ayda bir.

Crunchbase tarafından paylaşılan verilere göre, 2021’in son çeyreğinde 2,1 milyar dolara ulaşan metaverse ile ilgili fonlama, 2022’nin ilk iki çeyreğinde sürekli olarak azaldı.

Bu yılın üçüncü çeyreğinde, yatırımcıların sektöre akıttığı para miktarı 760 milyon dolardı – bu, 1. çeyrek için kaydedilenden oldukça düşük bir değer.st ve 2nd cari yılın çeyreği.

Yine de, bu gerilemeye rağmen, girişimin toplam piyasa değeri 60 milyar doların üzerinde olduğu için, birçok ülke metaverse’ye hazır olmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyor.

Image: Holland & Knight

Hollanda 1 Numarayı Aldı

Bir çevrimiçi ve telefon karşılaştırma ve anahtarlama hizmeti olan Uswitch, yakın zamanda bir çalışma yürüttü şu anda hangi ülkelerin metaverse’i sakinlerinin günlük yaşamının bir parçası olarak benimsemeye hazır olduğunu belirlemeyi amaçlayan.

Araştırma sırasında şirket, sabit geniş bant hızları ve internet hizmetleri fiyatı gibi temel unsurların yanı sıra blok zinciri finansal girişimleri ve yüksek teknoloji ihracat maliyetleri de dikkate aldı.

Dört ülke, 7.74 ile Hollanda’nın önderliğinde en az 7 (10 olası en yüksek puandır) Metaverse Hazırlık Puanı aldı.

Medyan sabit geniş bant hızı açısından, Avrupa ülkesi 106,51 (Mbps) hesaplarken, internet hizmetleri için aylık ortalama maliyet 46,17 ABD dolarıdır. Blockchain finansal girişimleri için Hollanda, 14,8 puan alırken, ayrıca 1 milyon kişi başına 24.137 yıllık Metaverse Google araması kaydetti.

7 puana ulaşan diğer ülkeler ise İsviçre (7,61), Litvanya (7,39) ve Malta (7,31). Fransa 6.96 puanla ilk beşi tamamladı.

Merakla, Amerika Birleşik Devletleri 12’ye yerleştiinci 6.32 puanla birinci oldu ve İsveç, Birleşik Krallık, Danimarka, Lüksemburg, Kanada ve İrlanda Cumhuriyeti tarafından geride bırakıldı.

Metaverse Piyasa Değeri 2030’da 1 Trilyon Dolara Ulaşacak

Rekabet istihbaratı ve pazar araştırma platformu tarafından sağlanan bilgilere göre Pazarlar ve Pazarlarmetaverse endüstrisinin önümüzdeki beş yıl içinde yıllık %47,2 bileşik büyüme oranına sahip olması ve mevcut toplam değerini 2027 yılına kadar 61,8 milyar $’dan 426,9 milyar $’a çıkarması bekleniyor.

Bu arada, Öncelik Araştırması kapsamını genişletti tahmin etmek 2030’a kadar sektör için ve küresel değerinin (tüm bileşenleri dahil) muhtemelen 1,3 trilyon dolara ulaşacağını söyledi.

Referans olarak, bu yazının yazıldığı sırada tüm kripto piyasasının toplam piyasa değeri neredeyse 870 milyar dolardır. Kripto para birimleri 2030 yılına kadar mevcut ivmesini sürdürürse, genel değerleme açısından Metaverse piyasası tarafından geride bırakılacaktır.

BTC market cap at $319 billion on the weekend chart | Featured image from Travel + Leisure, Chart: TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular