Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainGüney Koreli Yetkililer Terra'dan Do Kwon'un Sırbistan'da Olduğunu Söylüyor, Hükümeti Yardım Çağırıyor

Güney Koreli Yetkililer Terra’dan Do Kwon’un Sırbistan’da Olduğunu Söylüyor, Hükümeti Yardım Çağırıyor

Terra’nın kurucusu Do Kwon’u arama, ağ çöktüğünden beri aylardır sürüyor. Güney Koreli yetkililer aramalarına devam ediyor ve Kwon’un pasaportunu geçersiz kılacak kadar ileri gittiler, ancak Kwon yakalanması zor olmaya devam ediyor. Bu kez yetkililer, kurucunun şu anda saklandığı yeri bulduklarına ve onu Güney Kore’ye geri götürmek için Sırp hükümetiyle birlikte çalıştıklarına inanıyorlar.

Do Kwon Sırbistan’da mı?

Güney Koreli savcılar görünüşe göre Do Kwon’u dünya çapında takip ediyor. Daha önce yetkililer, Kwon’un Dubai’de olduğuna inandıklarını söylemişlerdi. Ancak şimdi Terra’nın kurucusunun geçen ay Dubai’den Sırbistan’a geldiğine inanıyorlar.

Kwon’un şu anda Interpol tarafından yayınlanan kırmızı bülteni var ve bu onu gezegendeki en çok aranan insanlardan biri yapıyor. Ancak, pasaportunun şu anda geçersiz olduğu göz önüne alındığında, kurucunun Sırbistan’a fiilen girdiğine dair bir kayıt yok. Ayrıca yetkililer, Kwon’un Sırbistan’dan ayrılıp komşu ülkelerden birinde saklanıyor olma ihtimalini de değerlendiriyor.

Yine de, Güney Koreli yetkililer Terraform Labs (TFL) kurucusunu bulma arayışlarında kararlılar. Raporlar, Do Kwon’un davasında Seul Güney Bölge Savcılığı tarafından zaman aşımının askıya alındığını, çünkü Do Kwon’un yalnızca Terra çöküşüyle ​​ilgisine ilişkin herhangi bir soruşturmadan kaçınmak amacıyla yılın başlarında ülkeyi terk ettiğine inandığını söylüyor.

Güney Koreli yetkililerin, iki ülke arasında herhangi bir iade anlaşması olmadığı için bir iade anlaşması yapmak üzere Sırp hükümetiyle birlikte çalışma sürecinde olduğu bildiriliyor. Ancak, her iki ülke de Suçluların İadesine İlişkin Avrupa Sözleşmesi konusunda hemfikirdir.

TradingView.com'dan Terra Classic (LUNC) fiyat tablosu

LUNC price at $0.00016 | Source: LUNCUSD on TradingView.com

Terra Kurucusu FTX İçin Geliyor

FTX kripto borsasının çöküşüyle ​​birlikte birçok şok edici gelişme yaşandı ve bunlardan biri de kurucusu Sam Bankman-Fried’in piyasa manipülasyonundan soruşturulması. Haber çıktıktan sonra Do Kwon bu konudaki düşüncelerini paylaşmak için Twitter’a gitti.

İçinde çoklu tweet dizisiTerra’nın kurucusu, FTX’in kardeş şirketi Alameda’yı, sonunda ağın çökmesine yol açacak olan UST para birimi daralmasını başlatmakla suçluyor. Kwon’a göre Alameda, birkaç dakika içinde 500 milyon UST satarak UST’nin eğri havuzlarını boşaltmıştı.

Kwon’un Alameda’yı suçlamasının gerçekten bir değeri olup olmadığını göreceğiz. Ancak Terra’nın kurucusu, Twitter ileti dizisini “Karanlıkta yapılanlar gün ışığına çıkacaktır” sözleriyle bitiriyor. Kwon ayrıca, Güney Koreli yetkililer kaçtığını söylese de aylar boyunca kaçmadığını iddia etti. Şu anda kendi ülkesinde hakkında aktif bir tutuklama emri var.

RELATED ARTICLES

Most Popular