Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainGüney Kore Şehri, Şaşırtıcı Bir Olay Sırasıyla Değişim Ortaklarını Bıraktı

Güney Kore Şehri, Şaşırtıcı Bir Olay Sırasıyla Değişim Ortaklarını Bıraktı

Güney Kore’nin kripto çılgın şehri Busan, amiral gemisi dijital varlık borsasını oluşturmak için yönlendirme komitesini duyurdu. Bununla birlikte, şaşırtıcı bir olay dönüşünde, daha önce inisiyatif üzerine şehirle ortaklık kurmuş olan üçüncü taraf kripto borsalarını bıraktı.

Güney Kore Merkezi Borsalardan Bıktı

Güney Kore’nin blockchain şehri Busan, ortak kripto borsalarını bıraktı. Bu hareket, merkezi borsalardaki olumsuz haberlerin ardından haftalar sonra geldi.

Raporlara göre yönlendirme komitesinde 18 yerel blockchain uzmanı vardı ancak Binance, crypto.com, Gate.io, Huobi ve FTX temsilcisi yoktu. Beş kripto borsası, yerel bir kripto borsası oluşturmaya yardımcı olmak için yılın başlarında anlaşmıştı.

Yerel medya kuruluşları, küresel borsaların anlaşmadan çekildiğini öne sürdü. Yönlendirme komitesi, Busan’ın dijital varlık değişiminin kurulması ve işletilmesi ve dış işbirliğinin güçlendirilmesi konusunda tavsiye sağlamakla görevli yetkili organıdır.

Bu hamle, FTX’in son haftalarda kripto pazarını olumsuz etkileyen çöküşüne yanıt olarak geldi. Güney Kore belediye yönetimi, planlarına CEX’leri dahil etme konusunda geri adım attı. Blockchain hedeflerine devam edeceklerinden emin olsalar da.

Domino etkisi?

Güney Kore şehri, son birkaç aydır çalkantılı bir pazara rağmen kripto hakkında olumlu olmaya devam ediyor. Şehir, Güney Kore’deki en önde gelen kripto şehri olmayı ve dijital varlıkları menkul kıymetler ve menkul kıymet olmayanlar olarak ayıran bir borsa yaratmayı amaçlıyor.

Ayrıca, belirteçleri listelemek, varlıkları izlemek ve değerlendirmek ve para yatırmak ve takas etmek için bir piyasa yönetimi organizasyonu olarak hizmet etmek istiyor. Merkezi özel borsalarla ortaklık, yerel borsaya ilk likidite sağlamaya yardımcı olmayı amaçlıyordu.

Binance sözcüsü, Güney Kore şehriyle olan ilişkilerinin şehir yetkililerini blockchain teknolojisi hakkında eğitmeye odaklandığını belirtti.

Busan, 2019’da blockchain teknolojileri için düzenlemeden bağımsız bir bölge haline geldi. O zamandan beri, dApp’leri turizm, kamu güvenliği, lojistik ve finans gibi çeşitli sektörlere entegre ederek kripto dostu duruşunu sağlamlaştırdı.

Yerel basında çıkan haberlere göre Busan’ın 2023’te açılması beklenen kripto para borsası, alım satım, token inceleme ve listeleme, piyasa izleme ve saklama sunan kapsamlı bir dijital varlık platformu olmayı hedefliyor.

LUNA ve FTX’in çökmesinden bu yana Güney Kore, ülkeyi korumak ve vatandaşları piyasadaki dolandırıcı aktörlerden korumak için yeni yasalar çıkarmak zorunda kaldı.

Güney Kore

FTT trades at $0.9 on daily chart. Source: FTTBUSD TradingView

Yorgun olmasına rağmen, Güney Kore’nin 2024 yılına kadar vatandaşları için fiziksel kimlik kartları yerine blockchain teknolojisi tabanlı dijital kimlik kullanması bekleniyor.

Forkast’tan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik
RELATED ARTICLES

Most Popular