Cuma, Aralık 9, 2022
Ana SayfaBitcoinGrayscale, Bitcoin ETF’sine İzin Vermezse SEC’e Dava Açmakta Kararlı

Grayscale, Bitcoin ETF’sine İzin Vermezse SEC’e Dava Açmakta Kararlı

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, Bitcoin ETF‘sine izin vermezse ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) dava açacaklarını yineledi.

Miami‘deki Borsa ETF’leri konferansında konuşan Sonnenshein, “tüm seçeneklerin masada olacağını” söyledi. Firma’nın, geçen yıl Grayscale Bitcoin Trust‘ı (GBTC) bir ETF’ye dönüştürmek için bulunduğu başvuru SEC dosyaları arasında bekliyor.

Sonnenshein, GBTC’ye 800.000’den fazla ABD hesabının yatırım yaptığını belirterek, bunun bireyler, emeklilik hesapları, yatırım fonları ve ETF’ler tarafından tutulduğunu kaydetti.

Grayscale Bitcoin ETF’si İçin SEC’in Elinin Zayıfladığını Söylüyor

2013 yılında başlatılan yatırım aracında 25,6 milyar dolar varlık bulunuyor. SEC’in dönüşümle ilgili kararının Temmuz ayında verilmesi bekleniyor. GBTC, son aylarda sürekli olarak indirimli işlem gördü ve SEC’e değişikliği savunan 3 binden fazla mektup gönderildi.

Sonnenshein, GBTC’nin bir ETF’ye dönüştürülmesinin firma için bir numaralı öncelik olmasına rağmen, firmanın kripto alanının farklı alt kümelerini hedefleyen daha fazla ürün piyasaya sürmeyi beklediğini söyledi.

Sonnenshein geçen hafta bir Twitter paylaşımı yaparak SEC’in spot bitcoin ETF’ye karşı argümanlarının, Teucrium’un bitcoin vadeli ETF’sini onayladıktan sonra “önemli ölçüde zayıfladığını” söylemişti. Grayschale CEO’su dün de verdiği bir röportajda, “SEC’in tek başına ne beklediğini söylemek zor olurdu. Çünkü Teucrium onayı kadar yakın bir zamanda, vadeli işlem sözleşmelerinin kendilerinin temel spot piyasalara bağlı olduğunu açıkça belirttiler” diye konuştu.

RELATED ARTICLES

Most Popular