Salı, Şubat 7, 2023
Ana SayfaBlockchainGoogle Trendlere Göre, NFT’lere İlgi Yüzde 88 Oranında Azaldı

Google Trendlere Göre, NFT’lere İlgi Yüzde 88 Oranında Azaldı

Son zamanlarda kripto para piyasasının genelinde bir düşüş görülüyor. Piyasa her ne kadar toparlanmaya çalışsa da yakalaması gereken ivmeyi henüz yakalayamadı. Bu da kripto ekosistemindeki diğer alanları etkiledi. Google Trends verilerine göre, NFT‘lere olan ilgi yüzde 88 oranında düştü.

NFT Sektörüne Olan İlgi Azalmaya Devam Ediyor

NFT‘ler geçtiğimiz yıl büyük bir çıkış yaparak en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Fakat özellikle son zamanlarda giderek ilgisini kaybetmeye başladı. Google Trendleri, NFT’lere olan ilginin yüzde 88 oranında düştüğünü gösteriyor.

google trendlere gore nftlere ilgi yuzde 88 oraninda azaldi

NFT pazarına ilgi, Ocak 2022’den bu yana kademeli şekilde azalmaya başladı. NFT alanında yaşanan kimlik avı dolandırıcılıklarının artması ve kripto piyasasının son zamanlarda yaşadığı düşüş bunun en büyük iki sebebi olarak görülüyor. Yatırımcılar, NFT pazarlarına daha temkinli yaklaşıyor.

Google Trendler verileri, dünya genelindeki internet kullanıcıları arasında NFT’ler olan ilginin Ekim 2021’den bu yana en düşük seviyeye ulaştığını gösteriyor.

Google Trends’in dünya çapındaki verilerine göre, “NFT satın al” terimine yönelik aramalar, Ekim ayının ilk haftasından bu yana “NFT sat” terimine kıyasla en düşük seviyelerine indi.

Google Trends istatistikleri, “NFT satın al” terimine olan ilginin, 29 Mayıs ile 4 Haziran 2022 arasında 100 üzerinden 12 puana düştüğünü gösteriyor. Bu da yüzde 88’lik bir düşüşe tekabül ediyor.

RELATED ARTICLES

Most Popular