Cuma, Mart 31, 2023
Ana SayfaKriptoGoldman Sachs’ın CEO’su Solomon Bitcoin Hakkında Konuştu

Goldman Sachs’ın CEO’su Solomon Bitcoin Hakkında Konuştu

ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs’ın CEO’su David Solomon, Bitcoin hakkında konuştu. Solomon blokzincirinin Bitcoin’den daha önemli olduğunu söyledi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs’ın CEO’su David Solomon, Salı günü CNBC’nin Squawkbox’ına konuk oldu. Yönetici Bitcoin’in, blokzinciri ve diğer yeni defter tabanlı araçların uygulanmasının geleneksel finans dünyasına getirebileceği teknolojideki gelişmeler kadar önemli olmadığını ifade etti. 

Önemli Olan Şey Bitcoin Değil

CEO ayrıca mevcut bankacılık platformlarının modernizasyonu için kilit faktörün Bitcoin olmadığını ve bu algının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin getirdiği yeni teknolojilerden kaynaklandığını söyledi. CEO verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı:

“Bence önemli olan Bitcoin değil. Önemli olan, blokzinciri veya henüz geliştirilmemiş diğer teknolojilerin finansal hizmetlerin sunulma şeklinin dijitalleşme hızını nasıl artırabileceğidir.”

Daha önce aktardığımız üzere banka, bu yılın başlarında müşterilerine kripto para hizmeti sunmaya başladı. Bitcoin’in daha önce değersiz olduğunu söyleyen CEO Jamie Dimon’un eleştirileri, bankanın müşterilerine bu tür bir hizmet sunmasına engel olmadı. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular