Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainFTX'in Bankman-Fried'in NYTimes Dealbook Summit Gösterisinden Çıkarımları

FTX’in Bankman-Fried’in NYTimes Dealbook Summit Gösterisinden Çıkarımları

FTX ve Sam Bankman-Fried için, çok yüksek bir yolculuktu ve şimdiye kadar, neredeyse benzersiz oranlarda meteorik bir çarpışmaydı. Şimdi, SBF, birçok kripto izleyicisinin küçümsemesine rağmen, FTX’in çöküşünden bu yana ilk ‘halka açık görünümünü’ yaptı.

SBF’nin Dealbook Summit görünümündeki bazı önemli inceleme noktalarını gözden geçirelim.

Sam Bankman-Fried, Dealbook Summit’te Görünüyor

Kripto toplulukları, bu ayın başlarında duyurulmasından bu yana Dealbook Zirvesi’nin konuşmacı oturumunda SBF’nin adını görünce biraz hayal kırıklığı ve şaşkınlık ifade ettiler. Bankman-Fried’in Dealbook Zirvesi’ndeki görüntülü sohbet oturumu, bir New York Times canlı iş kanalı yayını aracılığıyla çevrimiçi olarak ele alındı.

Kendini düşüş öncesi haline benzer bir şekilde sunan Bankman-Fried, basit bir siyah tişörtle kamera karşısına çıktı ve

İşte en büyük hitlerden birkaçı:

  • Oturumun başlarında, bilet başına 2.000 dolardan fazla para harcayan panel izleyicileri, SBF’nin kendisini ‘zorlu bir ay’ geçirdiğini açıklamasına kahkahalara boğuldu. Moderatör Andrew Ross Sorkin, Bankman-Fried’e röportajı yürütmesini avukatının önerip önermediğini sorarken bazı kahkahalar oluşturdu ve SBF’nin net yanıtını istedi: “Hayır, değiller.”
  • Dolandırıcılık eylemleriyle ilgili olarak SBF, “hatalar yaptığına”, genellikle “gösterge panolarındaki” tutarsızlıklara atıfta bulunduğuna ve hatta Alameda ile “bilerek fonları karıştırmadığını” açıkça belirttiğine dair kağıt gibi ince bir argümanı sürdürmeye devam ediyor. ve FTX. Bir süredir gelen müşteri tellerinin doğrudan Alameda banka hesaplarına yönlendirildiğini belirterek dayanıksız savunmayı takip ediyor.
  • Bankman-Fried, birçoğunun basitçe FTX’in likiditesini artırmaya yönelik bir satın alma girişimi olduğu tahmin edilen potansiyel BlockFi satın alımıyla ilgili herhangi bir şüpheli davranışı reddetmeye devam etti. SBF, “bunu özellikle FTT ile ilgili herhangi bir nedenle yapmadığını” belirtti.

Zirveden kemikte çok daha fazla et var – ve FTX destanının nabzını tutanlar için gözden geçirmeye değer -. Bununla birlikte, ana tema, SBF’nin, müşterisinin kuruluşuna emanet ettiği parayı çevreleyen süreçlerden habersiz gibi görünen “hatalar yaptığını” iddia eden kamuoyu açıklamaları yapmaya devam etmesidir.

FTX's platform token (FTT) went under as FTX was exposed for excessive, high-risk leverage with customer funds. | Source: FTT:USDT on TradingView.com

Sonra ne olur?

Bankman-Fried’in geleceği açısından bulutlu bir yol ama yine de bir yol gibi görünüyor. Gelecekteki kripto mevzuatı üzerinde etkileri veya etkileri olabilecek FTX ile ilgili ABD Senatosu duruşması bu hafta devam ediyor. Bu arada, SBF, Zirve görünümünden bu yana Twitter’da bile gönderi paylaştı. bir sürü tweet yanıtı genellikle göreceli masumiyet savunmasını yineliyor.

Bu destanın nasıl sarsılacağını yalnızca zaman gösterecek, ancak şimdi ile yılın sonu arasında bol bol aksiyon olacak.

Featured image from NYTimes, Charts from TradingView.com
Sam Bankman-Fried, bu hafta New York Times Dealbook Summit'te yer aldı.Sam Bankman-Fried, bu hafta New York Times Dealbook Zirvesi'nde yer aldı.Bu içeriğin yazarı, bu makalede adı geçen taraflardan hiçbiriyle ilişkili veya bağlantılı değildir.  Bu finansal bir tavsiye değil.
This op-ed represents the views of the author, and may not necessarily reflect the views of Bitcoinist. Bitcoinist is an advocate of creative and financial freedom alike.


Bir Cevap Yaz

RELATED ARTICLES

Most Popular