Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainFTX, Japonya'daki Tüm Operasyonlarından Çıkmak İçin 3 Aylık Bir Onay Aldı

FTX, Japonya’daki Tüm Operasyonlarından Çıkmak İçin 3 Aylık Bir Onay Aldı

Bazı yargı bölgeleri, FTX kripto borsasının çöküşünün ardından yönetim ve soruşturma eylemleri alıyor. Düşmeden önce, SBF liderliğindeki kripto borsası birçok ülkede birkaç operasyonel onay aldı. Genişletilmiş aktif bölgeleri, sektördeki geniş müşteri tabanını oluşturuyordu.

Ancak borsaların ani çöküşü birçok ülkedeki şubelerinin neredeyse tamamının kapanmasına neden oldu. Ancak Japon yerel düzenleyici makamları, ülkedeki FTX yan kuruluşunun bazı operasyonlara devam etmesi için onay verdi. Ek olarak, kripto değişim firmasının para çekme sorunlarını düzeltmesine izin verdiler.

FTX Japonya Operasyonları Üç Ay Uzatıldı

Bir rapor, Kanto Yerel Finans Bürosunun onayı ele aldığını ortaya koydu. Ayrıca, Maliye Bakanlığına bağlı yerel mali düzenleyicinin FTX Japonya operasyonlarının akışına ilişkin bir açıklama yayınladığını kaydetti.

Başlangıçta, Kasım ayında, Japon Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), FTX Japonya’yı 9 Aralık’a kadar tüm iş emirlerini durdurması için görevlendirdi. Ancak, yetkili makam FTX’in işini gelecek yıla kadar uzattı. Yeni tarihi 9 Mart 2023 olarak ayarlayarak orijinal zaman çerçevesine fazladan üç ay ekledi.

Kanto Yerel Finans Bürosu, FTX Japonya’nın gözetimindeki varlıkları henüz alacaklılara iade etmediği için önceki sürenin uzatılmasını emretti. Ayrıca, FTX Japonya’nın ticaret sisteminin çalışmadığını bildirdi.

SBF’nin kripto borsası, Japon yan kuruluşunu Haziran 2022’de faaliyete geçirdi. Kolun başlangıcı, şirketin Şubat ayının başlarında Japon kripto borsa şirketi Liquid’i satın almasının ardından gerçekleşti.

FTX Japonya Para Çekme İşlemleri İçin Yeni Yol Haritasını Yayınladı

Uzatma duyurusu, firmanın Japon kolunun yeni bir açıklama yapmasının ardından geldi. 1 Aralık’ta FTX Japonya, platformda para çekme işlemlerinin yeniden başlaması için yeni bir yol haritası yayınladı.

Başlangıçta şirket, varlık çekmeye devam etme planlarında 2022’nin sonunu belirledi. Faaliyetlerinin ana firmasından bağımsız olduğunu bildirdi. Bu nedenle, FTX’in iflas işlemleri, kullanıcılarının Japonya’daki varlıklarını içermez.

Ayrıca FTX Japan, işi için bazı yeni planlar yapıyor. Bir blog gönderisinde, firma en son iş geliştirme planını kabul etti. Ayrıca 16 Kasım’da taslağı Kanto Yerel Finans Bürosuna sundu.

  FTX, Japonya'daki Tüm Operasyonlarından Çıkmak İçin 3 Aylık Bir Onay Aldı

Para çekme işlemlerine gelince, borsa, platformun işlevsiz olduğunu doğruladı. Bu nedenle, müşterilerin fonlarını hızlı bir şekilde iade etmek imkansız olacaktır.

Liquid’in platformdaki tüm ticaret faaliyetlerini Kasım ayının sonuna doğru durdurduğunu hatırlayın. Karar, SBF’nin kripto borsasının çöküşünün ardından borsanın iflas başvurusunda bulunmasından kaynaklanıyordu. Rapor, Liquid’in gözden düşmüş ticaret firmasının talimatlarına göre hareket ettiğini belirtti.

  FTX, Japonya'daki Tüm Operasyonlarından Çıkmak İçin 3 Aylık Bir Onay Aldı
Kripto piyasası yeşil mumu söndürmek için güçlü işaretler gösteriyor | Kaynak: TradingView.com’da Kripto Toplam Piyasa Değeri
Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular