Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainFTX Çöküşü Kripto Müşterilerini Miami Gece Kulüplerinden Kaçınmaya Zorladı

FTX Çöküşü Kripto Müşterilerini Miami Gece Kulüplerinden Kaçınmaya Zorladı

Miami’nin gece hayatı, kripto borsası FTX ve ani çöküşünün neden olduğu şok dalgası hayatını emip bitirene kadar hareketliydi.

COVID-19 salgınının ilk aşamalarında Miami, kripto para birimi fazlası olan kişiler için favori bir kaçamak yeri haline geldi.

Yöneticiler, beyaz yakalı profesyoneller ve önde gelen serbest fon kuruluşlarının yöneticilerinden oluşurlar.

Financial Times’a göre, yarım milyonluk şehir, FTX’in patlamasının ardından kripto piyasası dizlerinin üzerine çökene kadar faaliyetle doluydu.

Tek bir masa için 50.000$ ödediğinizi veya bir akşam için tüm mekanı 500.000$ veya daha fazlasına kiraladığınızı hayal edin. Bu miktarlar, Miami’nin kripto para harcayan seçkinleri için çok paraydı.

Image: Pinterest

1 Milyon Dolarlık ‘Şampanya Küvetleri’

Bu yeterince çılgınca değilse, şunu bir düşünün: Bir kripto şirketi (adı açıklanmayan) 1 milyon dolar değerinde “şampanya küvetleri” ile parti verdihttps://finance.yahoo.com/news/miami-nightclub-owners-struggling-slumping- 161352774.html — tamamı kriptoyla ödendi — rapçi 50 Cent arka planda “evi yıktı”.

Bitcoin fiyatının 60.000$’ı aşan bir seviyeye yükseldiği ve kripto paranın her yerde bulunabildiği bu dönemde, en zengin tüketiciler zenginliklerini sergilemek için abartılı partiler için şehre akın etti.

“Bu insanlar da kim?” Moxy Hotel Group’un yiyecek ve içecek şefi Andrea Vimercati, tüketicilerin cüzdanlarında ne kadar kripto para olduğunu ifşa etmeleri karşısında şaşkınlığını dile getirdi.

Image: Coin Culture

Çılgın Miktarda Kripto Harcaması

Miami’deki en popüler gece kulüplerinden bazılarının sahibi olan Groot Hospitality’nin eski yöneticisi Vimercati şunları söyledi:

“Birdenbire, kriptodan gelen bu çocuklar aşağı inmeye ve çok para harcamaya başladılar – çılgınca bir miktar para gibi.”

Vimercati, bir yıl içinde hayatı boyunca gördüğü banka hesaplarından daha fazla kripto cüzdanı gördüğünü söyledi.

Birçoğu Miami’nin Silikon Vadisi ile eşleşebileceğine inanıyordu. Ve birçok insan kripto para birimlerini finansın geleceği olarak görüyor. Miami, dünyanın en iyi kripto destinasyonu olma pozisyonu için yarışıyor.

“Kripto, şehrin geleceği ve şu anda kendimizi nasıl konumlandırdığımız açısından son derece önemli. Kripto için gerçekten bir merkez üssü oluşturduk, ”dedi Belediye Başkanı Francis Suarez yakın tarihli bir röportajda NPR tarafından aktarıldı.

FTX Çöküşü Çılgın Partilerin Gecelerini Bitiriyor

FTX felaketi piyasayı sarstı ve işin üzerine bir sis düşürdü ve şimdi, bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra, masalar ve VIP odaları için rezervasyon alma söz konusu olduğunda telefonlar susuyor. Vimercati’ye göre Miami kulüplerindeki kripto parti müdavimleri “tamamen ortadan kayboldu”.

Bugün MiamiCoin olarak bilinen kendi kripto para birimine sahip olan Miami, geçen yıl dünyadaki dijital para meraklılarının en büyük buluşmalarından biri olan Bitcoin 2022 Konferansı’na ev sahipliği yaptı. 25.000’den fazla kişi katıldı.

Şimdi, FTX’in sona ermesi ve diğer kripto borsalarının iflas etmesiyle birlikte, kulüp operatörleri, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin değeri düşmeye devam ederken, normal yüksek bahisçilerinin geri dönüp dönmeyeceğinden emin değiller.

Crypto total market cap at $773 billion on the daily chart | Featured image from Holidify, Chart: TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular