Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainFTX Bağlantılı Kripto Firmaları Sigortacılardan Geri Bildirim Alıyor

FTX Bağlantılı Kripto Firmaları Sigortacılardan Geri Bildirim Alıyor

FTX, Kasım ayında patladı ve o zamandan beri bir dizi gelişme oldu. Kripto borsasının çöküşünün etkisi, alandaki hem kullanıcılar hem de şirketler tarafından hala hissediliyor ve en son gelişme, bulaşmanın henüz bitmediğini gösteriyor. Bu kez, mücadeleyi bir kez daha ele alan sigorta şirketleri.

Sigortacılar FTX Pozisyonlu Firmalardan Kaçınıyor

FTX çöktüğünde bir dizi kripto firmasının fon kaybettiği artık bir sır değil. Ancak şimdi, bu firmalar ilerlemeye çalışsalar bile, hala Sam Bankman-Fried’in eylemleri ve borsadaki düşüş onları rahatsız ediyor.

Pazartesi günü erken saatlerde yayınlanan bir Reuters makalesinde, sigorta şirketlerinin FTX risklerine dayalı olarak kripto firmalarını geri çevirdiği bildiriliyor. Lloyd’s of London’ın komisyoncusu olan Superscript gibi bazıları için, bir müşterinin şu anda iflas etmiş kripto borsasında varlıklarının ne kadarına sahip olduğu önemlidir.

Superscript’te dijital varlıklar lideri Ben Davis, bir müşteri FTX’te şu anda erişilemeyen toplam varlıkların %40’ına sahipse, “bu ya bir düşüş olacak ya da kapsamı sınırlayan bir hariç tutma koyacağız” diyor. FTX’te tutulan fonlarından kaynaklanan herhangi bir talep.”

Lloyd’s of London ve Bermuda sigorta uzmanları, sigorta şirketlerinin artık kripto işletmesi olan müşterilerin FTX’e maruz kaldıklarını açıklamalarını istediğini söyledi. Ek olarak, Hugh Wood Kanada başkanı Kyle Nichols’a göre, sigorta şirketlerinin müşterilere feshedilmiş kripto borsasına yatırım yapıp yapmadıklarını veya orada herhangi bir varlık tutup tutmadıklarını belirlemek için doldurmaları için bir anket verdiği bildiriliyor.

Bazı sigortacılar, bazı durumlarda maruz kalan müşteriler için bir hariç tutma sağlarken, bir kripto sigortacısı olan Relm daha siyah beyaz bir tavır alıyor. Kurucu ortak Joe Ziolkowski, kripto sigortacısının bir müşteri için kripto veya düzenleyici bir dışlama dahil etmektense kapsamı reddetmeyi tercih edeceğini söyledi.

TradingView.com'dan (FTX) Bitcoin fiyat tablosu

BTC price suffers declines since FTX collapse | Source: BTCUSD on TradingView.com

Yatırımcılar Daha Fazla Kripto Sigortası İstiyor

Sigorta sağlayıcıları tarafından izlenen temkinli yol, kripto yatırımcılarının daha fazla teminat talep ettiği bir zamanda geliyor. FTX çöktükten kısa bir süre sonra, kapsama taleplerinde bildirilen bir artış oldu.

Bir dijital cüzdan olan Liminal, Lloyd’s of London’dan 50 milyon dolarlık bir sigorta yaptırmak için hızla harekete geçerken, Arabian Business diğer firmaların da aynı şeyi yapmak istediğini bildirdi ve Canopius, Nexus Mutual ve Zurich Arch’ı önde gelen isimlerden bazıları olarak adlandırdı. kripto şirketleri için kripto risklerinin sigortalanması. Daha fazla teminat talebi, bir kripto sigorta şirketi olan Evertas için 14 milyon dolarlık A Serisi fonlamada da parlıyor.

Reuters raporunda, bir şirketin yöneticilerine ve yetkililerine karşı dava açılması durumunda yasal ücretler için uygulanan D&O politikalarıyla ilgili endişelerini dile getiriyor. Ancak dolandırıcılıkla suçlanan FTX gibi bir durumda, bu politikaların işe yarayıp yaramayacağı belli değil. Ziolkowski ayrıca, D&O sigorta kapsamının, internete bağlı olmayan soğuk cüzdan depolama sağlayıcıları için 1 milyar dolara kadar olan kapsama kıyasla, daha geniş kripto pazarı için artık yalnızca on milyonlarca dolar ile sınırlı olabileceğini söyledi.

Analytics Insight’tan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik
RELATED ARTICLES

Most Popular