Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainFTX Avukatları, SBF'nin Ebeveynlerini ve Erkek Kardeşini Kişisel Servetlerini Sorgularken Sürükleyecek

FTX Avukatları, SBF’nin Ebeveynlerini ve Erkek Kardeşini Kişisel Servetlerini Sorgularken Sürükleyecek

FTX’in trajedisi, iflas eden borsanın hukuk müşavirleri şimdi kurucunun aile üyelerini sürüklemeye ve servetlerini nasıl oluşturdukları konusunda sorgulamaya çalışırken, daha kişisel hale geliyor gibi görünüyor.

Bir mahkeme dosyasında FTX avukatları, şirketin alacaklılara geri ödeme yapmak için kullanılabilecek fonları geri alma çabasının bir parçası olarak Sam Bankman-Fried’in ebeveynleri Joseph Bankman ve Barbara Fried’den yeminli ifade vermelerini ve kişisel servetleriyle ilgili finansal belgeler sunmalarını istedi.

Eski FTX CEO’su Bankman-Fried’in kardeşi Gabriel de şirketten elde etmiş olabileceği herhangi bir mali menfaat nedeniyle mahkemede sorgulanacak.

SBF, hayatının geri kalanını cezaevinde geçirecek kadar işbirlikçi olmasına rağmen, yönlendirilen parayla ilgili olarak federal savcılara gerekli tüm bilgileri vermeyi ihmal ederek mevcut duruma neden oldu.

FTXImage: Euronews

Avukatlar FTX’ten Para Aldılarsa SBF Ailesinden Cevap İstiyor

Federal yetkililer, FTX’in Alameda Research ticaret birimini desteklemek için milyarlarca dolarlık yatırımcı nakitini aktardığı iddialarının ışığında, onu dolandırıcılıkla suçladı. SBF suçsuz olduğunu savundu.

Raporlara göre, diğer FTX yöneticileri, iflas etmiş kripto para borsasıyla ilişkili varlıkları bulmak amacıyla aynı soruşturmaya tabi tutulabilir.

Kaynaklar ayrıca Bankman-Fried’in annesinin FTX personeline vergi tavsiyesi ve işe alım yardımı sağladığını söylüyor.

SBFFTX former CEO, Sam Bankman-Fried. Image: CNA.

Bildirildiğine göre, babası şirket çalışanlarına vergi danışmanı olarak görev yaptı ve şirketin hukuk ekibinin atanması için tavsiyelerde bulundu.

Sözde, Gabriel bir lobi grubu kurdu ve operasyonlarını ABD Kongre Binası’ndan çok da uzak olmayan birkaç milyon dolar değerinde bir malikanede barındırdı.

Annesi ve erkek kardeşinin şu anda FTX ile ilgili yürütülen soruşturmaya yardımcı olmadığı belirtildi.

Reuters, Kasım ayında Bankman-Fried’in ebeveynlerinin Bahamalar’da emlak kayıtlarında “tatil evi” olarak belirtilen 16.4 milyon dolarlık bir konutta imza sahibi olduğunu bildirdi.

FTX Binlerce Alacaklıya Borçlu

SBF, kampanya finansmanı düzenlemelerinin ihlali ve elektronik dolandırıcılık da dahil olmak üzere sekiz suçla karşı karşıya. Bahamalar’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne iade edilmesinden bu yana ailesinin evinde ev hapsinde tutuluyor. Davasının Ekim ayında başlaması planlanıyor.

Bir zamanların güçlü kripto para birimi borsasının Kasım ayında çökmesinden sonra, yeni yayınlanan iflas kayıtları, FTX’in borçlu olduğu binlerce alacaklıyı ortaya çıkardı.

JPMorgan ve Goldman Sachs gibi Wall Street sadıkları, firmaları, hayır kurumlarını, insanları ve diğer kurumları da içeren 116 sayfalık alacaklılar listesine dahil edildi.

Crypto total market cap at $996 billion on the daily chart | Chart: TradingView.com

Bu arada FTX, halihazırda SBF’nin aile üyelerini de içeren kapsamlı bir inceleme yürüttüğünü iddia ederek ABD Adalet Bakanlığı’nın şirketin iflasına ilişkin bağımsız bir soruşturma talebine karşı çıktı.

FTX kripto para borsasının yerel token’ı FTT, son 30 gün içinde %185 arttı.

Bu yazının yazıldığı sırada altcoin, önceki fiyatı olan 2,4,00$’dan yaklaşık %22 düşüşle 1,940$’dan işlem görüyordu.

-Öne çıkan resim: Yeni Şüpheliler

RELATED ARTICLES

Most Popular