Pazartesi, Kasım 28, 2022
Ana SayfaBlockchainFirma Rezerv Kanıtını Tamamladı - CoinTR

Firma Rezerv Kanıtını Tamamladı – CoinTR

Genesis Trading’in olası bir şekilde kurtarılmasına ilişkin henüz bir ayrıntı bulunmamakla birlikte, en azından görünüşe göre Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ile ilgili bazı olumlu haberler var.

Messari’nin kurucu ortağı Ryan Selkis belirtilmiş Salı günü, Genesis’in Bölüm 11’den kaçınmak için alacaklılarla bir anlaşmaya varmak için “haftaları değil günleri” olduğu görülüyor. Analitik firması OXT Research tarafından.

Yaklaşık 633.000 BTC ile Bitcoin’in en büyük yasal sahibi olan Grayscale, son günlerde bir rezerv kanıtı sunmayı reddetti. Gri tonlama bir dedi Beyan Twitter aracılığıyla, güvenlik endişeleri nedeniyle Coinbase Custody’den halka açık kriptografik bir rezerv kanıtı yapamayacağını bildirdi.

Grayscale, “Özellikle önceki noktanın bazıları için bir hayal kırıklığı olacağını biliyoruz, ancak diğerlerinin yol açtığı panik, yatırımcılarımızın varlıklarını yıllardır güvende tutan karmaşık güvenlik düzenlemelerini atlatmak için yeterince iyi bir neden değil,” dedi.

Kısa bir süre sonra Coinbase Custody, Grayscale yatırımcılarına da bir mektup yayınladı. Şirket yatırımcılara güvence verdi ve fonların soğuk depoda tutulduğunu doğruladı. Ancak şirket, katı düzenleme nedeniyle Coinbase Custody’nin müşteri fonlarını ödünç vermesinin kanunen yasak olduğunu söyledi.

OKT Araştırması, Gri Tonlama İçin Rezerv Kanıtı Sağlıyor

GBTC varlıkları için şeffaflık sağlamaya yönelik topluluk liderliğindeki bir çabayı başlatmak için OXT Research, son günlerde kamuya açık bilgilere ve blok zinciri adli tıpına dayalı olarak olası GBTC adreslerini ve bakiyelerini belirlemek için adımlar attı.

Pazar günü yayınladılar Bölüm Bir Olası GBTC saklama faaliyeti olarak 317.705 BTC ile 432 adresi belirlemek için halka açık verileri ve adli zincirleme kullandıkları analizlerinin. Ancak bu, GBTC tarafından bildirilen mevcut varlıkların yalnızca yaklaşık %50’sini temsil ediyordu.

“Kalan adresleri belirlemek için ek çalışma gerekiyor. […] Ancak kalan ~315 bin BTC’yi tespit etmek zaman alıcı olacak” dedi.

İçinde Bölüm iki Araştırma firması, birkaç saat önce yayınlanan analizinde, Coinbase Custody’de tutulan yaklaşık 633.000 BTC’lik bakiyeyi doğrulamak için ek zincir üstü adli tıp kullandı.

Analizin birinci bölümünün başlangıç ​​noktası, Temmuz 2019’dan sonra o zamanki GBTC saklama kuruluşu XAPO’dan Coinbase Custody’ye 240.000 BTC’nin aktarılmasıydı, ancak bu yaklaşım tükenmişti. Bu nedenle OKT Araştırması, araştırmasının ikinci bölümünde Grayscale ve Coinbase Custody’nin bilinen karşı taraflarla olan etkileşimlerini de kapsayacak şekilde genişledi.

Sonuç olarak firma, Grayscale’in kendi bildiriminin inandırıcı olduğu sonucuna varıyor:

Açıkçası hiçbir buluşsal yöntem veya buluşsal yöntem seti mükemmel değildir ve bu analiz kesinlikle yanlış pozitifler ve negatifler içerir. Ancak sonucumuz, G(BTC) tarafından bildirilen varlıklarla neredeyse aynı.

Bölüm 2 Tahmini: 634.639 BTC
G(BTC) Bildirildi: 633.394 BTC

Ancak, bir de (küçük) sorun var. Tuttuğunu iddia ettikleri kadar BTC’ye sahip olmalarına rağmen, Grayscale şeffaflıktan vazgeçmeyi seçti. “Neden?”

Başlangıçta, araştırma şirketi “Coinbase Custody’nin bir tür gizlilik sözleşmesi olduğunu” varsaydı. Ancak bu resmi bir yazıyla çelişiyor.

Bu nedenle OKT Araştırması, Grayscale’in adreslerini ifşa etmek istememesinin yegâne gerçek nedenlerinden birinin, en çok kullanılan karşı tarafların kimler olduğu hakkında bilgi vermekten kaçınmak olduğu sonucuna varmıştır.

OKT Research’e göre bu, DCG ve Genesis Trading olabilir. Analiz, Grayscale’in karşı taraflar olarak tercih edilen iki cüzdan kümesine sahip olduğunu gösteriyor. Bu kümelerin her ikisi de, düşük işlem ve adres sayılarına, yüksek BTC hacimlerine ve EST çalışma saatleri sırasında etkinlik tercihine sahip “OTC” cüzdan profillerine sahiptir:

Ayrıca, iki küme arasındaki doğrudan akışlarda 1057 doğrudan işlem ve 336 bin BTC ile yakından bağlantılıdırlar. Bunların aynı varlık olabileceğini gösteren büyük bir ilişki.

RELATED ARTICLES

Most Popular