Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainFed 'Dezenflasyon Sürecini' Açıklarken Bitcoin 24 Bin Dolara Yaklaştı

Fed ‘Dezenflasyon Sürecini’ Açıklarken Bitcoin 24 Bin Dolara Yaklaştı

22.600 doların üzerinde konsolide olduktan sonra, Bitcoin şimdi ABD Merkez Bankası’nın ardından 23 bin dolarlık direnç seviyesini kırdı. ilan edildi ABD ekonomisinin dezenflasyon sürecinin başlaması, faiz oranının 25 baz puan daha artırılması. Bu kabul aynı zamanda daha geniş finansal piyasanın bu tür güvercin açıklamalar karşısında yükselmesine yol açtı.

Göre Coingecko, Bitcoin, faiz artırımı duyurusunun piyasaları vurmasıyla son 24 saatte %3,2 arttı. Bununla birlikte, merkez bankası, Federal Rezerv başkanı James Powell’ın yakın gelecekte daha fazla faiz artışı beklemesiyle bu yıl gelecekteki hamleleri konusunda hala iyimser değil.

Powell düzenlediği basın toplantısında, Fed’in enflasyondaki yavaşlama nedeniyle faiz artırımlarını yavaşlatıyor olabileceğini belirtti.

“Artık ilk kez enflasyonu düşürme sürecinin başladığını düşündüğümü söyleyebiliriz” dedi.

Aşırı İyimser Piyasa?

25 baz puanlık zam, geçen ayki Aralık ayının ardından geliyor Tüketici Fiyat Endeksi raporu Bu, Fed’in geçen yılki agresif niceliksel genişleme önlemlerinden bu yana TÜFE’de düşüş eğilimi gösteriyor. Ancak %6,5 ile Merkez Bankası’nın %2’lik hedef enflasyon oranının hala üzerinde.

Ancak bunun ABD ekonomisinin enflasyonu düşürme sürecinin başlangıcı olduğunun kabulü finans piyasasına güven verdi. NASDAQ gibi büyük endekslerin sahip olduğu tırmandı ilgi artmasına rağmen.

The Federal Reserve building in Washington. Image: Joshua Roberts/Reuters

Hem kripto hem de hisse senetlerindeki artış, piyasanın aşırı iyimser olması olabilir. Amerika Birleşik Devletleri’nin mevcut faiz oranı %4,75 ile, 2008 mali krizinden birkaç ay önce olan Ekim 2007’den bu yana en yüksek oran. Ancak, bu ikinci küçük çaplı faiz artışı, Fed’in ekonominin geleceği konusunda biraz güvercin olduğunun kanıtı.

23.8K Dolarla Bitcoin 24.000 Dolar Direncini Ne Zaman Aşacak?

Alfa madeni para bugün erken saatlerde 24 bin dolardan reddedildikten sonra bu yazının yazıldığı sırada 23.828 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, 24 bin dolarlık direncin bu kısa kırılması, Bitcoin için yükseliş geleceğine dair bir fikir veriyor. Fed’in biraz güvercin olması ve daha geniş finansal piyasanın iyimser olmasıyla, BTC bu direnci daha kısa bir zaman diliminde kırabilir.

Yatırımcılar ve tüccarlar, 24 bin dolarlık direnci hedefleyen orta ve uzun vadeli bir yükselişin tadını çıkarabilmelidir. Boğalar 24 bin dolarlık direnci kırmayı başarırsa, 28 bin dolar kolaylıkla hedeflenebilir.

BTC total market cap at $459 billion on the daily chart | Chart: TradingView.com

Bununla birlikte, makroekonominin Bitcoin hareketinde güçlü bir etkiye sahip olmasıyla, daha iyi makrolar BTC fiyatlarını artırabileceğinden, yatırımcılar ve tüccarlar makro durumu izlemekten fayda sağlayacaktır.

Şimdilik, yatırımcılar Bitcoin’i orta ve uzun vadeli kazançlar için elinde tutmakta rahat olabilirler. Ancak BTC boğaları, Powell gibi dikkatli olmalı önerildi ne olursa olsun ülkenin resesyona gireceğini.

Verdict’e göre özellik resmi

RELATED ARTICLES

Most Popular