Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainEthereum Deflasyon, Birleşmeden Altı Ay Sonra Rekor Seviyeye Ulaştı, Bu ETH İçin...

Ethereum Deflasyon, Birleşmeden Altı Ay Sonra Rekor Seviyeye Ulaştı, Bu ETH İçin Ne Anlama Geliyor?

Gözetilmeksizin Ethereum’un tek fiyat hareketi Son birkaç gün içinde, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para perde arkasında rekorlar kırıyor. Buna göre ultrason parasıToplam ETH arzı son 30 gün içinde yaklaşık %1 düştüğü için ETH arz deflasyonu son zamanlarda rekor bir seviyeye ulaştı.

Arzdaki bu düşüş, ETH fiyatının son haftalarda düştüğü ve şu anda yükseliş eğilimi gösterdiği bir zamanda geliyor. ETH, geçen haftaki büyük kayıpları atlattıktan sonra son üç gün içinde yaklaşık %10 arttı.

Ethereum Arzı Düşerken Deflasyon Hızlanıyor

Hiç şüphe yok ki, Ethereum’un bir proof-of-stake mutabakatına geçişi, ağ için bir nimet olmuştur. Yalnızca varlığın arzını olumlu etkilemekle kalmadı, aynı zamanda ağın genel büyümesi için de faydalı oldu.

Ultrasound.money’den alınan verilere göre, Ethereum ağı ağ arzı, geçen Eylül ayında gerçekleşen birleşmeden bu yana yazı yazılırken 63.287 ETH düştüğü için şu anda deflasyonist olmaya doğru yükseliyor.

Birleşmeden bu yana Ethereum (ETH) arzı.
Birleşmeden bu yana ETH arzı. | Kaynak: Ultrason.money

Ethereum’un mevcut arzı 120.457 milyonda iken, ETH yakma oranı 1.219.000’e yükseldi ve arzı da son 30 gün içinde %0.44 düştü. Bu, varlığın arzını yalnızca zamanla azaltmaya devam edebileceğini ve sonunda deflasyonist hale gelebileceğini kanıtlıyor.

2025 yılına kadar tahmini Ethereum (ETH) arzı. |  Kaynak: Ultrason.money
2025 yılına kadar öngörülen ETH arzı. | Kaynak: Ultrason.money

Ultrasound.money tarafından tahmin edildiği gibi, Ethereum arzı 2025 yılına kadar 117 milyona ulaşacak. Stake edenler için ihraç ödüllerinin yılda yaklaşık %4 olması ve stake yapmayanlar için yılda yaklaşık %1,8 olan yakma oranını geçmesi bekleniyor.

Bu arada, arzın düşmesine neden olan ETH’deki yanmanın çoğu, Uniswap, Tether ve Ethereum ağ etkinliğinde bir dalgalanmayı tetikleyen yakın zamanda abartılı Blur airdrop dahil olmak üzere büyük DeFi uygulamalarından ETH transferine bağlanabilir.

Genel olarak, deflasyonda sürekli bir rekor ve Ethereum arzında sürekli bir düşüş, sonunda ETH fiyatının şu an olduğundan çok daha yüksek bir değere sahip olmasına neden olabilir, özellikle de ağın durumu göz önüne alındığında talep artmaya devam ettiğinden. DeFi’de hakimiyet ve NFT ekosistemi.

ETH’nin Sürekli Rallisi

ETH fiyatı son birkaç gün içinde yaklaşık %15 arttı ve bu yazı yazılırken, varlık 1.700 doların üzerine çıkıp 1.741 dolardan işlem gördüğü için artış herhangi bir zamanda yavaşlıyor gibi görünmüyor. Varlığın fiyatı son 24 saatte %8 arttı.

TradingView'de Ethereum (ETH) fiyat tablosu
ETH fiyatı 4 saatlik grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: TradingView.com’da ETH/USDT

Buna karşılık, varlığın hacmi Pazartesi günü 8,6 milyar dolardan son 24 saatte 15,9 milyar dolara yükseldiğinden, ETH’nin işlem hacmi de büyük bir satın alma baskısına işaret ediyor. Ethereum’un piyasa değeri aynı dönemde 20 milyar dolardan fazla arttı.

Bu arada, Ethereum, devam eden rallisine rağmen Kasım 2021’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.891 $’dan %64 aşağıda. İle Ethereum Şanghay yükseltmesi çizim yükseliş döngüsünün ortasında kapatınETH’nin zirveye yakın veya ötesinde bir toparlanma görme şansı var.

Unsplash’tan öne çıkan görsel, TradingView’den Grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular