Cuma, Mart 31, 2023
Ana SayfaKriptoElon Musk’ın Desteğiyle Hareketlenen Dogecoin’de Son Durum Ne?

Elon Musk’ın Desteğiyle Hareketlenen Dogecoin’de Son Durum Ne?

Mayıs ayında yaşadığı 0.74 dolar zirveden sonra ciddi bir düşüş trendine giren DOGE, yatırımcısı ciddi anlamda strese yoktu.

Özellikle DOGE’ye rakip olarak çıkarılan SHIB gibi kripto paralar DOGE’nin popülaritesini iyice azaltmış ve Elon Musk da son dönemde desteği iyiden iyiye kesilmişti.

Bir zamanlar Twitter profiline Dogecoin CEO’su bile yazan Elon Musk, şüphesiz DOGE yükselişinin arkasındaki en önemli isim. Buradan alınan destek ile beraber kitlelerin kabulünü kazanan DOGE, sadece kendinin değil tüm “köpek temalı” coinlerin de yükseliş yaşamasını sağlamıştı.

An itibarı ile zirve seviyesinden yüzde 71 daha aşağıda fiyatlanan DOGE, bugün gelen haberle tekrar ivmelendi.

Bir süredir söylenti olan “Tesla Dogecoin ile ürün satacak” iddiası sonunda Elon Musk’ın açıklamasıyla resmiyet kazanmış oldu.

4 saatlik grafiğe baktığımız zaman DOGE’nin gün içerisinde önemli bir direnç olan 0.2145 dolar seviyesine iğne attığını ancak geçemediğini görüyoruz. Bu aşamada destek seviyesi olan 0.189 dolarda tutunması halinde tekrar 0.214 dolarlık direncin test edilebileceği tahmin ediliyor.

Eğer bu direnç kırılırsa DOGE’nin bir sonraki en önemli direnci 0.234 dolar olarak görülüyor.

Özellikle önümüzdeki süreçte fiyatı doğrudan etkileyen Elon Musk tweetlerinin daha fazla olacağı düşünüldüğünde DOGE’nin yükselişi devam edebilir. Ancak Bitcoin’in fiyat hareketleri bu aşamada oldukça önemli olacaktır.

Piyasada yaşanacak düşüş senaryosunda ise DOGE için 0.161 dolar seviyeleri önemli bir destek olarak öne çıkıyor. Özellikle bu seviye altına olacak kırılımlarda elinde mal olanlar stop olma yolunu tercih edebilir ve 0.14 dolar seviyelerine kadar parçalı alım stratejisi uygulayabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

RELATED ARTICLES

Most Popular