Çarşamba, Şubat 8, 2023
Ana SayfaBlockchainElon Musk: Bu Altcoin’den Alıyorum Çünkü…

Elon Musk: Bu Altcoin’den Alıyorum Çünkü…

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’i desteklemeye devam etmesinin bir nedeni daha var. Doha’daki Katar Ekonomik Forumu’ndaki bir röportajda Elon Musk, Bloomberg’e şunları söyledi: ‘’O kadar zengin olmayan birçok insan beni Dogecoin’i almaya ve desteklemeye teşvik etti. Bu insanlara cevap veriyorum.’’

Elon Musk, meme coin’in en sevdiği kripto para birimi olduğunu tweetlediği Nisan 2019’dan beri Dogecoin’in sözlü olarak savunucusu. Dogecoin, Mayıs 2021’de Musk’ın “Saturday Night Live” programında yer aldıktan kısa bir süre önce, hayranlar ondan bahsedeceğini düşündüğünde 0,76 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, ardından bunun bir “aceleye getirme” olarak adlandırdıktan sonra değer kaybetti.

Hızlıca günümüze dönecek olursak Elon Musk hâlâ Dogecoin’in sadık destekçisi. Musk, Pazar günü Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğini ve ayriyeten meme coin’i alacağını belirtti.

Bu tweet’e yanıt olarak, Dogecoin’in ortak yaratıcısı Billy Markus diğer adıyla “Shibetoshi Nakamoto”, Musk’ın Dogecoin’i desteklediğini düşünmesinin nedenlerini paylaştı: “Doğru olduğunu düşündüğüm şey için coin’i desteklemek konusunda her zaman ciddiydiniz. Eğlenceli buluyorsunuz, hicvi ve ironiyi takdir ediyorsunuz ve para birimi olarak potansiyeli olduğunu düşünüyorsunuz ve şirketleriniz onu ticaret için kabul ediyor ve daha fazla fayda sağlıyor.”

Ortak yaratıcı, hafta sonu DOGE için umutlarını içeren bir dizi tweet paylaştı. İlk olarak; Dogecoin’in var olmak için bir nedeni olmasını istiyor. İkincisi, topluluğun kriptonun ne olduğunu ve kripto pazarının ne olduğunu anlamasını da istiyor. Üçüncüsü, insanların Dogecoin’i geliştirmeye ve fayda sağlamaya devam etmelerini istiyor.

Elon Musk da Dogecoin ortak yaratıcısının fayda ve varoluş nedenlerine yönelik arzularına “Tesla ve SpaceX ürünleri, belki daha ileride” ve “daha fazla para birimi benzeri” diyerek destek verdi.

Daha önce bildirildiği gibi Elon Musk, meme coin’i tanıtmak için 258 milyar dolarlık bir davayla karşı karşıya. Bununla birlikte, mültimilyarder, son tweetlerinde görüldüğü gibi Dogecoin’e verdiği destek de hasar almaz gibi görünüyor.

Dogecoin Fiyat Hareketi

Yayınlandığı tarihte, Dogecoin 0,062 dolardan %5,41 arttı, ancak 2022’de şu ana kadar %64 düştü. Musk’ın onu desteklemeye devam edeceğini ve satın almaya devam ettiğini tweet atmasının ardından, meme kripto para birimi Pazar günü yaklaşık %9 arttı. 

WhaleStats’in son verilerine göre Dogecoin, şu anda 11.841.592 dolar değerinde DOGE tutan en iyi 2.000 BSC balinası arasında en çok kullanılan akıllı sözleşmelerden biri olarak yer alıyor.

RELATED ARTICLES

Most Popular