Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainDüzenleyiciler Kripto İncelemesini Hızlandırırken PayPal Stablecoin Çalışmasını Askıya Aldı

Düzenleyiciler Kripto İncelemesini Hızlandırırken PayPal Stablecoin Çalışmasını Askıya Aldı

Çeşitli haber kaynaklarından gelen raporlara dayanarak PayPal, Perşembe günü 2022 dördüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıklamasına rağmen, önümüzdeki haftalarda açıklanması beklenen stablecoin lansmanını iptal etmeye karar verdi.

Ağustos 2022’de PayPal ve stabilcoin ihraççısı Paxos Trust, kripto para birimi ürünleri geliştirdiklerini açıklamıştı.

New York merkezli Paxos, 2020’den bu yana, New York Finansal Hizmetler Departmanı ile sorunlar yaşamasına rağmen PayPal ile bir kripto para sözleşmesi yürütüyor.

Düzenleyiciler PayPal Kripto İş Ortağı Paxos’un Peşinde

Raporlara göre, soruşturmanın kapsamı tam olarak ayrıntılı olarak açıklanmamış olsa da NYDFS, Paxos’u inceliyor.

Bu durum geliştikçe, ABD Para Birimi Denetçi Ofisi, tüketicileri kripto piyasasıyla ilgili potansiyel tehlikelerden korumaya odaklandı.

OCC’nin, tüketicilerin kripto para piyasasının oynaklığı nedeniyle karşılaşabilecekleri zayıflıkları ve yükümlülükleri anlamak için düzenlenmiş firmalarla sürekli temas halinde olduğu bildiriliyor.

Image: CoolWallet

Paxos’un stablecoin’leri arasında, Binance ticari markasına sahip beyaz etiketli bir kuruluş aracılığıyla sağlanan bir stablecoin olan Pax Dollar (USDP) ve Binance USD (BUSD) yer alır.

Paxos, web sitesinde tüketicinin korunmasına olan bağlılığını vurguluyor ve ürettiği her iki stablecoin için varlıkların tamamen nakit ve ABD Hazinelerinde saklandığını belirtiyor.

E-postayla gönderilen bir açıklamada, bir PayPal temsilcisi şunları söyledi:

“Bir stablecoin araştırıyoruz; İlerlemek istiyorsak ve ne zaman ilerlemek istersek, elbette ilgili düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışacağız.”

Stablecoinlerin Popülaritesi ve Kullanım Durumları

Stablecoin’ler, genellikle dolar veya euro gibi bir fiat para birimi olan başka bir varlığa göre tutarlı bir değer elde etmek için geliştirilen dijital para birimleridir.

Son yıllarda, hızlı ve ucuz sınır ötesi işlemler gibi kripto para birimlerinin faydalarını geleneksel fiat para birimlerinin istikrarı ile birleştirme yetenekleri nedeniyle popülariteleri arttı.

Image: Investopedia

Bu, onları Bitcoin ve Ethereum gibi değişken kripto para birimlerine karşı çekici bir alternatif haline getiriyor.

Kripto para birimlerinin hızla genişleyen dünyasında, stabilcoinlerin artan popülaritesi, daha istikrarlı ve güvenilir bir işlem yöntemine olan talepten kaynaklanmaktadır.

Bu arada, başta FTX olmak üzere kripto para piyasasının en iyi katılımcılarından birkaçının son zamanlarda yaşadığı başarısızlık, bir zamanlar finansta bir sonraki büyük şey olarak kabul edilen şeye yatırımcı güvenini aşındırdı.

PayPal’ın stablecoin’inin yaratılmasındaki bir durma, kripto işletmelerine karşı son zamanlarda gerçekleştirilen bir dizi düzenleyici eylemi takip ediyor. Bloomberg ile konuşan kimliği belirsiz bir kaynağa göre, eylem, ödeme şirketini kendi kripto para arayışını durdurmaya zorladı.

Crypto total market cap at $966 billion on the weekend chart | Chart: TradingView.com

Son iki yılda PayPal, kullanıcıların dijital cüzdanını kullanarak Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin satın almalarını sağlayarak kripto para birimine ciddi bir giriş yaptı.

Geçen yıl Ocak ayında PayPal, kendi stablecoin’inin yaratılmasını inceleme niyetini açıkladı. Bu, Celsius, Voyager ve en kötü şöhretli FTX gibi kripto devlerinin takip eden aylarda iflas etmesinden ve parçalanmasından çok önceydi.

-Küçük İşletme Trendleri’nden öne çıkan görsel

RELATED ARTICLES

Most Popular