Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainDogecoin, Piyasa Değerinde Coinbase'i 2 Milyar Dolar Aştı

Dogecoin, Piyasa Değerinde Coinbase’i 2 Milyar Dolar Aştı

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Pazartesi günü kripto para birimi alanında düzenleyici netlik elde etmek için eyleme geçirilebilir bir çerçeve çizme planlarını yasaklarken, biraz dikkatini gerektirebilecek bir şey ortaya çıktı: kripto borsası, piyasa değeri departmanında en çok bir token tarafından geçildi. insanlar şaka olarak görüyor.

Dogecoin (DOGE), 8 Mayıs 2021’de 0,6818 dolarlık token fiyatıyla bir an için yaklaşık 89 milyar dolarlık en büyük piyasa değerine ulaştı.

Dogecoin – Kabuktan Daha Fazla Isırık mı?

Bu yazı itibariyle DOGE, son yedi gün içinde %18 düşüşle 0,074608 $’dan işlem görüyor. Ancak Coingecko’nun verilerine göre, madeni para şu anda 10.24 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en iyi kripto para sıralamasında 8. sırada yer aldığından, fiyat düşüşünün çok da önemli olmaması gerekiyor.

Chart: Coingecko

Karşılaştırıldığında, Coinbase Global’in piyasa değeri yaklaşık 8 milyar dolar. Bloomberg’in bildirdiğine göre, bu, borsa ile şaka parası arasındaki farkın 2 milyar dolardan biraz fazla olduğu anlamına geliyor.

Bloomberg tarafından hazırlanan bir raporda, Dogecoin’in değerinin neredeyse 9 milyar dolara yükseldiğini ve borsanın piyasa değerinin şu anda 8 milyar dolar olduğunu söylüyor.

Şaka Şimdi Kimin Üzerine?

Eşitsizlik, herhangi bir projenin altında yatan değeri doğrudan belirlemese de, çok az kişinin ciddiye aldığı bir kripto varlığının Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kamu dijital varlık borsasının hisselerinden nasıl daha iyi performans gösterebileceğini gösterebilir.

Dogecoin, Shiba Inu köpek amblemi ve çok sayıda ünlünün desteği sayesinde sosyal medyada popülerlik kazandı. Elon Musk gibi önde gelen şahsiyetlerin desteği, koinin başarısının en önemli nedenlerinden biri.

Tesla’nın milyarder CEO’su Ekim ayında Twitter’ı satın aldığından beri Dogecoin’in değeri önemli ölçüde arttı, ancak FTX’in çöküşü nedeniyle diğer en iyi kripto para birimlerinin yanında düştü.

Chart: Watcher Guru

Bu arada, Google verileri, Coinbase’in piyasa değerinin şu anda 8,1 milyar dolar olduğunu gösteriyor. DOGE’nin piyasa değeri, borsanın yerel kripto para birimi COIN’den yaklaşık 1,8 milyar dolar daha fazla.

Yatırımcılar, devam eden bir kripto kışı karşısında varlıklarını borsalardan çekerken, Coinbase en çok etkilenen kripto şirketlerinden biri oldu. Borsa bu yıl yaklaşık 1.200 çalışanı işten çıkardı.

DOGE total market cap rises to the $9.88 billion mark today | Chart: TradingView.com

Finans Direktörü Aleecia Haas’a göre, Coinbase 2023’te “daha muhafazakar bir önyargıya” sahip olacak.

Son DOGE fiyat oynaklığının ışığında, kripto para piyasasının oldukça istikrarsız olduğu ve herhangi bir dijital varlığın değerinin zaman içinde büyük ölçüde değişebileceği açıktır.

Kripto ticaret firması Dexterity Capital’in ortağı Michael Safai, “Dogecoin’in makro ile gerçek bir bağlantısı yok, bunun yerine neredeyse temelde manşetler ve yutturmaca tarafından yönlendiriliyor” dedi.

RELATED ARTICLES

Most Popular