Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainDogecoin Cüzdanı 9 Yıl Sonra Canlandı, Ne Kadar Kâr Yaptı?

Dogecoin Cüzdanı 9 Yıl Sonra Canlandı, Ne Kadar Kâr Yaptı?

Veriler, bir Dogecoin cüzdanının 9 yıl hareketsiz kaldıktan sonra aniden canlandığını gösteriyor. İşte sahibinin ne kadar kar elde edeceği.

Hareketsiz Dogecoin Cüzdanı 9.1 Yıl Sonra Aniden Canlandı

Kripto para birimi işlem izleme hizmeti Whale Alert’ten alınan verilere göre, çok eski bir DOGE cüzdanı geçen gün biraz etkinlik gösterdi. Bu Dogecoin adresi yaklaşık 9.1 yıl öncesinden beri aktif değildi ve toplam bakiyesi yaklaşık 2.043.137 DOGE taşıyordu.

Daha kesin olmak gerekirse, bu son yaşam belirtisinden önce, Blockchair’e göre cüzdan en son 31 Aralık 2013 tarihinde bir işlemde yer almıştı. Bu eski adresin dahil olduğu ilk işlem 15 Aralık 2013 tarihinde gerçekleşti.

Bu çok ilginç çünkü Dogecoin ilk kez 6 Aralık 2013’te, cüzdanın ilk transferini gerçekleştirmesinden sadece 9 gün önce piyasaya sürüldüğü için, bu adresin sahibinin kripto para birimini ilk benimseyenlerden biri olması gerektiği anlamına geliyor.

Adresin ilk faaliyete geçtiği gün, DOGE fiyatı sadece 0,0002979 dolardı. Bu ilk işlem, cüzdanın o sırada sadece 7 dolar değerinde olan yaklaşık 24.894 DOGE aldığını gördü.

M-cüzdan, Aralık 2013’ün geri kalanında (hiç gönderme işlemi yapmadığı), yukarıda belirtilen son transfer ayın 31’inde gerçekleşene kadar para almaya devam etti. Adres o zamana kadar toplam 2.043.137 DOGE biriktirdi ve Blockchair’e göre, yatırımcının bu madeni paraları elde etmek için 806.75 $ harcaması gerekiyordu (veya en azından, ilgili transfer zamanlarında farklı yığınların birleştirme değeri buydu).

Bu düzenli faaliyet serisini gözlemledikten sonra, cüzdan nedense tamamen sessiz kaldı, ta ki bir gün öncesine kadar, adres nihayet 9 yıldan fazla bir süre sonra yeniden canlandı.

Sahibinin cüzdanı kaybetmiş olması ve anahtarları şimdi bulmuş olması (veya belki de başka birinin onları keşfetmesi), bu nedenle bu kadar uzun bir boşluk olması mümkündür.

Geçtiğimiz gün cüzdan iki işlem yapmış görünüyor; ilki, transfer sırasında 937.4 $ değerinde olan 10.176 DOGE tutarında nispeten küçük bir gönderme işlemiydi. İkincisi, 2.032.961 DOGE bakiyesinin geri kalanını 187.268,3 $’lık bir fiyatla transfer etti.

Yani bu, Dogecoin yatırımcısının söz konusu tokenleri sadece 806.75$’a aldıktan sonra toplam 188.205.7$’a satmayı başardığı ve %23.228.9 gibi muazzam bir kar elde ettiği anlamına geliyor.

Yatırımcı, tüm bakiyeyi bir kerede rasgele temizlemiş gibi göründüğü için, anahtarların kaybolduğu teorisinin bir ağırlığı olabilir. Çünkü yatırımcı bu süre boyunca adrese erişebilseydi, madeni paraları muhtemelen halihazırda boğa koşularından birinde satmış olurdu (veya alternatif olarak, şu anki gibi bir ayı piyasasının görünen sonunda satmak yerine bir sonrakini beklemiş olurdu). ).

DOGE Fiyat

Bu yazıyı yazarken, Dogecoin geçen hafta %6 artışla 0,0916 $ civarında işlem görüyor.

Dogecoin Fiyat Grafiği

DOGE continues to move sideways | Source: DOGEUSD on TradingView

Unsplash.com’da Kanchanara’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular