Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainDogecoin Buff Elon Musk, Dünyanın En Zengin Kişisi Olarak LVMH'den Arnault'a Yol...

Dogecoin Buff Elon Musk, Dünyanın En Zengin Kişisi Olarak LVMH’den Arnault’a Yol Veriyor

Çarşamba günü Elon Musk, dünyanın en zengin adamı konumunu Louis Vuitton’un ana şirketi LVMH’nin CEO’su Bernard Arnault’a kaptırdı. Musk’ın kaybı hızlıydı ve yüzde bir “kesir” kadardı.

Forbes’a göre sıralamadaki geçici değişikliğe Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla’daki hissesinin değerindeki keskin düşüş ve yeni satın aldığı sosyal medya şirketi Twitter’a yaptığı 44 milyar dolarlık yatırım neden oldu.

Elon Musk ve Arnault’nun net serveti dalgalanmaya devam etti, ancak Çarşamba günü Forbes, Arnault’un 185,8 milyar dolar değerinde olduğunu hesapladı. Musk, 185,7 milyar dolarlık servetiyle çok geride değildi.

Ancak, Arnault’nun dünyanın en zengin adamı olduğunu iddia edebileceği aynı gün Musk, en büyük milyarder statüsünü geri aldı ve Arnault’u ikinci sıraya itti.

İki milyarder arasındaki net servet farkı olan 100 milyon P, yine de birçok insan için önemli. Açıkçası, bu iki adam için fıstık olmalı.

Elon Musk Hala Dünyanın En Zengin İnsanı

Bloomberg’in Milyarderler Endeksi’ne göre Musk, tahmini net değeri 179 milyar dolar olan dünyanın en zengin kişisi olmaya devam ediyor. Musk, unvanı Amazon.com’un kurucusu Jeff Bezos’tan kaptı.

Bloomberg’e göre bu, Tesla CEO’sunu net serveti 165 milyar dolar olan LVMH CEO’sundan yaklaşık 14 milyar dolar daha zengin yapıyor.

8 Kasım’ın başlarında, yatırımcılar dünyanın en değerli elektrikli araç üreticisinin CEO’su ve en büyük hissedarı olan Tesla’nın hisselerini Twitter ile meşgul olduğu yönündeki endişeleri nedeniyle Elon Musk’ın net değeri 200 milyar doların altına düştü.

Paris Menkul Kıymetler Borsası’na kote dünyanın en büyük lüks kuruluşu olan LVMH, aralarında Christian Dior, Sephora, Tiffany & Co, Givenchy, Moet Hennessy ve Dom Perignon’un da bulunduğu yaklaşık 70 moda ve kozmetik markasına ve 358 milyar avroluk piyasa değerine sahip. .

Image: Reddit

İki Milyarder Kripto Tutkunları

Bu arada, birçok ünlü Dogecoin çoğunluğuna katıldı, ancak hiçbiri 2019’dan beri kripto para birimi hakkında tweet atan kendi adını “Dogefather” olarak adlandıran Elon Musk kadar hevesli olmadı.

Geçen yılın Mayıs ayında, Elon Musk Saturday Night Live’da görünmeden kısa bir süre önce DOGE fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Etkinlik öncesi abartı, fiyatın sürdürülemez bir seviyeye ulaşmasına neden oldu ve bir daha asla toparlanamadı.

Nisan 2021’de LVMH, tasarımcı ürünleri için bir “dijital ikiz” oluşturmak amacıyla blockchain teknolojisini kullanan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Aura Blockchain Consortium’u başlatmak için Cartier ve Prada ile ortaklık kurdu.

Lüks firma LVMH Mot Hennessy Louis Vuitton’a ait olan TAG Heuer, Mayıs ayında ABD web sitesinin Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini alacağını söyledi.

Crypto total market cap at $796 billion on the daily chart | Featured image: Wccftech, Chart: TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular