Çarşamba, Şubat 8, 2023
Ana SayfaBlockchainDikkat: Bu Dört Altcoin 2022 Kripto Kışına Meydan Okuyabilir!

Dikkat: Bu Dört Altcoin 2022 Kripto Kışına Meydan Okuyabilir!

Kripto para piyasası 2021 yılında büyük bir yükseliş kaydetmiş olsa da 2022 yılında işler pek istenildiği gibi gitmedi. Yılın başında istenilen performansı yakalamaması nedeniyle geleceği sık sık merak edilen başta Bitcoin olmak üzere kripto piyasasının tamamı Mayıs ayında başladıkları düşüş trendinde ağır yara aldı ve Haziran’ın ikinci haftasında büyük bir kayıp yaşadı.

Küresel çapta büyük bir problem haline gelen enflasyon ve buna bağlı olarak artan faiz oranları, sonuç olarak kripto para piyasasında oldukça olumsuz bir etki yaratarak toplam değeri büyük oranda azalttı. Perakende yatırımcılar, uzun süreli bir ayı piyasasından korkarak satış yapmaya devam etse de, kurumsal yatırımcılar piyasada kalmaya devam ediyor. Kripto uzmanları da oynaklığı kısa vadeli bir fenomen olarak görüyor ve birkaç ay içinde bir toparlanma öngörüyor.

Ethereum (ETH)

Kripto dünyasının en büyük altcoin’i Ethereum, yakın zamanda yaşanan çöküşe rağmen gücünü korumaya çalışıyor. Altcoin daha önceki çöküş senaryolarından ve ayı piyasalarından sağ çıkmayı başarmıştı ve 13 Haziran tarihinden itibaren düşük seviyeden toparlanmaya çalışıyor. Ethereum blok zinciri, en çok kullanılan kripto ekosistemlerinden biri olmaya devam ediyor ve 250 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ETH topluluğu, öncü kripto varlık Bitcoin’den sonra ikinci sırada yer alıyor. The Merge yani Ethereum birleştirmesi, kripto para piyasasındaki dinamikleri değiştirecek ve muhtemelen Ethereum fiyatını yeni zirvelere geri getirecek.

altcoin

Flow (FLOW)

En başından beri dijital bir varlık olarak tasarlanan FLOW, piyasaya sürülmesinden sonraki 20 aydan kısa bir süre içinde 3 milyar dolara yakın bir piyasa değerine ulaştı. Oyun, dijital sanat ve diğer uygulamalar için son derece ölçeklenebilir ve amaca yönelik olarak tasarlanmış kripto varlık, altcoin piyasasında en verimli olanlar arasında yer alıyor.

Topluluktan gelen büyük destek, yatırımcılara önemli kârlar sunan Flow’un popülaritesini arttırmaya devam ediyor. Devam eden açık kaynak inovasyonu, kripto para piyasasının aşağı yönlü sarmalına rağmen Flow blok zinciri platformunu oyunda tutuyor. Güçlendirici bir deneyim, kullanıcıları buna yatırım yapmaya ve dijital varlıklarını iyileştirmeye ve genişletmeye teşvik ediyor.

RobeApe (RBA)

Yatırımcılar, RBA ön satış aşamasına girerken, yeni Bitcoin veya bir sonraki Ethereum olacaklarına inandığı RobeApe‘i ön plana çıkarmaya başladı. Bir kripto para birimi olarak oluşturulan RBA, kripto para piyasasında bir boğa koşusu oluşturabilecek benzersiz özellikler getiriyor. RobeApe kripto para öğrenme akademisi, yatırımcılara kripto hisse senetleri hakkında bilgi vermek ve piyasa bilgisi sağlamak için kurulmuştur.

RobeApe’in yakma mekanizması, değerdeki olası bir değer kaybı önleyerek RBA dolaşımını kısıtlıyor. RoboApe NFT pazarı, pasif bir gelir elde etmek için esnekliğin yanı sıra kolay erişilebilir bir ağa sahip. Değer temelli hizmetler, bu yeni nesil blok zinciri platformunun ön saflarında yer almaya devam ediyor ve bu, 2022 kripto kışına meydan okuyan popüler desteği kesinlikle artıracak.

Parody Coin (PARO)

Parody Coin (PARO), satış öncesi aşamalarında önemli bir başarı elde etti ve kripto meraklıları için büyük umutlar yarattı. Parody Coin, 2022 kripto para çöküşünü geride bırakarak coin piyasasında yeni bir canlanma aşamasına başlamaya oldukça yakın olabilir. Bu meme coin’in en dikkat çekici özelliği, enflasyona uygun ancak deflasyonist bir eğilimi kıracak yapısı. Piyasa talebiyle senkronize olarak daha fazla PARO coin basılmasına izin verilecek bir yapıda olacak. Ancak arz, talep düşer düşmez bir yakma sistemi kullanılarak hızlıca azaltılacak. Bu kontrollü kıtlık, oynaklığı dizginleyecek ve Parody Coin’in birim başına değerini sabit ve sürekli olarak talepte tutmaya yardımcı olacak.

Parody Coin, tamamen yeni bir ekosistem yaratmak istiyor ve yatırımcılar da bu geleneksel blok zinciri platformlarından yaşanan kopuşu memnuniyetle karşıladılar. Gelişmiş bir teknolojik altyapı, hisse sahibi yatırımcıları her zamankinden daha yüksek oranda geliştirmekte ve otomatik olarak ödül kazandırmakta. Ekosisteme entegre NFT pazarı ise pasif gelir etmeye oldukça uygun bir yapıda tasarlandığı için farklı yönlerdende oldukça cezbedici.

RELATED ARTICLES

Most Popular