Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchain"Dijital Çöp mü?" AB, Yalnızca 6 Kişinin İlgisini Çeken 400.000 Dolarlık Metaverse...

“Dijital Çöp mü?” AB, Yalnızca 6 Kişinin İlgisini Çeken 400.000 Dolarlık Metaverse Partisi Fırlattı

Metaverse henüz herkese göre değil – bu muhtemelen Avrupa Birliği’nin bir kol ve bacaktan daha pahalıya mal olan bir partinin büyük bir erteleme şöleniyle sonuçlanmasının ardından zor yoldan öğrendiği en önemli ders.

Galanın “müzikle eğlenceli” olması gerekiyordu ve gençlerin dijital ve artırılmış gerçeklik alanına olan ilgisini artırmayı amaçlıyordu.

Salı günü, dış yardım departmanı “sanal partigençliği meta evrenin sözde sınırsız potansiyelini keşfetmeye davet etme misyonuyla yüklendi.

387.000€ (yaklaşık 400.000$) harcamasına rağmen departman aşağılayıcı bir deneyim yaşadı çünkü yalnızca metaverse partisinde ortaya çıkan altı kişi.

Bunların arasında Devex muhabiri Vince Chadwick de faaliyetin “ani bir fiyasko” olduğunu söyleyerek hiçbir kelimeyi eksik etmedi.

Deneyimini paylaşan Chadwick, kafasını karıştırdığı (daha çok Duh gibi mi?) toplam beş katılımcıyla daha karşılaştığını söyledi.

The EU Metaverse party. Image: The Times

Muhabir ayrıca Twitter’da tropik bir kumsalın yanındaki bir sahnede dans eden bazı tuhaf şekilli avatarları gösteren kısa bir klip paylaştı.

Ekrandaki mesajlardan biri “Konser aynı DJ’in aynı müziği çalması” derken, bir diğeri “orada kimse var mı” diye soruyordu.

Hırslı Bir AB Metaverse Planı İçin Gerileme

Metaverse’nin gücünden yararlanan cansız sanal gala, Küresel Ağ Geçidi Girişimi Avrupa Komisyonu, 2027 yılına kadar gelişmekte olan ülkelerde çeşitli altyapılar kurmak için 300 milyar avroya kadar fon ayırmayı hedefliyor.

Ekim ayının ortalarında sosyal medyaya düşen resmi bir fragmanla, etkinliğin gençlerin girişimi keşfetmesi için heyecan verici ve sıra dışı bir araç olması gerekiyordu.

Komisyon, sanal ortamda bir dizi kahramanlık hikâyesi ve “eğitim”, “halk sağlığı” gibi kelimeler taşıyan dronların yanı sıra sıvı zemin üzerinde açık kitap sanat enstalasyonu ve suda yürüyebilen katılımcılar olmasını umduklarını söyledi. davalarına yardımcı olacaktı.

için bir sözcü proje projenin, AB’nin küresel sahnede neler yaptığına dair bilgilerini artırmak istedikleri için zamanlarının çoğunu TikTok ve Instagram gibi diğer sosyal medya platformlarında geçiren genç bireyleri hedeflediğini açıkladı.

Gala Daha Başlamadan Bitti

Departmanın bazı iç personeli ortaya çıkıyor kendine güveni yoktu metaverse shindig’in gerçekleşmesi için harcanan para miktarına rağmen heyecan verici bir başarı olacağını.

Buna göre, metaverse partisini “dijital çöp” ve “iç karartıcı ve utanç verici” olarak tanımlayacak kadar ileri giden bazı içeriden kişiler vardı.

Üstelik fragmanı yayınlandığında bazı Twitter kullanıcıları fikri ezdi ve Doğu Afrika’da büyük bir kuraklık olduğunda AB’nin parasını nereye harcayacağı seçimini ve diğerlerinin yanı sıra kamp mülteci yiyecekleri için finansman sorunları yaşayan UNHCR’yi sorguladı.

Crypto total market cap at $808 billion on the weekend chart | Featured image from IndiaMart, Chart: TradingView.com

RELATED ARTICLES

Most Popular