Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaBlockchainDCG ve Genesis, Alacaklılarla İlk Anlaşmayı Kapattı

DCG ve Genesis, Alacaklılarla İlk Anlaşmayı Kapattı

CoinDesk’in bir raporuna göre, kripto kredi firması Genesis ve ana şirketi Digital Currency Group (DCG), eski şirketin iflas sürecini sürdürüyor. Şirketler, borç veren firmayı yeniden yapılandırmak için bir “ilke anlaşmasına” vardı.

Rapor, DCG ve Genesis’in bir grup alacaklıyı ikna ettiği iddiasına aşina bir kişiden alıntı yapıyor. İlk anlaşmaya göre, Genesis ödünç verme defterini “tasarlamak” zorunda kalacak ve bazı bağlı şirketlerini satmak zorunda kalacak.

DCG’nin Kripto Borç Veren Oluşumu İçin Planları

Ek olarak, ilke anlaşması, rapora göre DCG’nin 500 milyon dolarlık kredisini nakit olarak ve 100 milyon dolarlık Bitcoin’i yan kuruluşundan “yeniden finanse etmesini” gerektirecek. Kaynak, anlaşmayla ilgili daha fazla ayrıntı sağlamadı, ancak yeniden finansman sürecinin aşağıdakileri içereceğini belirtti:

(…) DCG’nin başarısız hedge fonu 3AC (Üç Ok Sermayesi) iddiaları karşılığında Genesis’e verdiği rezil 10 yıllık senet notunun denkleştirilmesi.

DCG ve Genesis, kripto borç verme firmasına karşı 2 milyar doların üzerinde iddiası olan bireyleri ve şirketleri temsil eden bir grup alacaklı ile bu anlaşmaya vardı. Şimdi, varlıklar, kripto borsası Gemini’den Gemini Kazan programına abone olan kullanıcılar da dahil olmak üzere diğer alacaklılara benzer bir anlaşma teklif edecek.

DCG Kripto BTC BTCUSDT
BTC’nin fiyat trendi günlük grafikte yukarı yönlü. Kaynak: BTCUSDT Alım Satım Görünümü

Bunun İkizler Kazançlı Kullanıcılar İçin Anlamı Ne Olabilir?

Kripto kredi şirketi Genesis, 20 Ocak’ta iflas başvurusunda bulunduinci Birkaç kritik olayın ardından. İlk olarak, 3AC CEO’sunun çöküşü, DCG ve Genesis Arasındaki Kripto Savaşının Nasıl Biteceğini Öngörüyor. Genesis, her iki varlıkla da iş yapıyordu.

İlki için DCG, CoinDesk’in kaynağının belirttiği gibi, Genesis’in bilançosunu olumlu tutmak ve operasyonlara devam etmek için bir senet çıkardı. Ancak FTX’in çöküşü çok fazla baskı yarattı ve firma operasyonlarını durdurmak zorunda kaldı.

Bu bağlamda, Gemini’nin kazanç programı kullanıcılarının fonları bloke edildi. Kripto borsası ve kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss, kullanıcılarını bir bütün haline getirmek için DCG ve Barry Silbert ile görüşmeler yapıyor.

Kuruluşlar bir anlaşmaya varamadı ve bu yazı itibariyle, ilk anlaşmayı kabul edip etmeyecekleri belli değil. Cameron Winklevoss’un Genesis’in iflas başvurusunu “varlıklarınızı geri alabilmemiz için çok önemli bir adım” olarak kutladığını belirtmekte fayda var.

Gemini devreye girer ve anlaşmayı kabul ederse, DCG ve Silbert kendilerine karşı açılan başka yasal işlemlerden kaçınabilir. Ayrıca, Gemini Kazanç kullanıcılarının paralarını geri alma şansları daha yüksek olabilir.

RELATED ARTICLES

Most Popular