Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainDalgalanma Dahil mi? MoneyGram Brezilya'da MGO'yu Piyasaya Sürüyor

Dalgalanma Dahil mi? MoneyGram Brezilya’da MGO’yu Piyasaya Sürüyor

MoneyGram International dün Brezilya’da MoneyGram Online’ın (“MGO”) lansmanını duyurdu. MoneyGram’ın yeni hizmeti, Ripple’ın Brezilya’daki ortaklarından biri olan Frente Corretora ile bir ortaklık sayesinde mümkün kılındığından, XRP topluluğu duyuruya hemen olumlu tepki verdi.

Ancak duyuruda Ripple isminden bahsedilmiyor. MoneyGram ile San Francisco’lu fintech arasındaki ilişki durumu karmaşık görünmeye devam ediyor.

Basın bülteninde belirtildiği gibi, tüketiciler artık şirketin web sitesini Brezilya’dan dünyanın dört bir yanındaki ailelerine ve arkadaşlarına neredeyse gerçek zamanlı olarak para göndermek için kullanabilirler. Alıcılar, şirketin çeşitli seçenekleri aracılığıyla parayı alabilirken, hizmet işlem ücreti ödemeden gelir.

MoneyGram başkanı ve CEO’su Alex Holmes, “MoneyGram Online’ı coğrafi olarak büyütme ve genişletme stratejimizi uygulamaya devam ederken, web sitemizin artık resmi olarak Brezilya’da yayında olduğunu duyurmaktan heyecan duyuyorum” dedi.

Holmes, “Bu, MoneyGram’ın dünyadaki en büyük nüfusa sahip bir ülkede pazar payı elde etmesi için önemli bir büyüme fırsatı” diye ekledi.

Ripple ve MoneyGram Arasındaki Ortaklık Canlanıyor mu?

MoneyGram, hizmetin Brezilyalı bir fintech şirketi olan Frente Corretora ile yapılan ortaklık sayesinde mümkün olduğunu vurguladı. Crowdfund Insider’ın Haziran 2019’da bildirdiğine göre Frente Corretora, düşük maliyetli para transferleri sunmak için Ripple’ın teknolojisini kullanarak “Brezilya’nın Transferwise” olmayı hedefliyor. Broker, bir ay önce Ripple ile ortaklaşa “Simple” hizmetini başlattı.

O zamanlar belirtildiği gibi, ortak girişimin ana konsepti, para transferlerini hızlı ve sorunsuz hale getirirken, bankalar tarafından tipik olarak alınan ücretleri ortadan kaldırmaktır. Ayrıca, Front Exchange’e bağlı muhabirlerin beyaz etiket aracı (Frente Corretora de Câmbio) aracılığıyla borsa fintech’leri olması bekleniyor.

Bununla birlikte, Ripple teknolojisinin rolü özel olarak belirlenmemiştir. adı geçen MoneyGram tarafından yapılan basın açıklamasında. Bir rol oynayıp oynamadığı bu nedenle saf spekülasyondur. Duyuru, XRP’nin kullanılacağına dair herhangi bir kanıt göstermiyor.

Yine de, Ripple ve MoneyGram arasındaki karmaşık tarih nedeniyle duyurudan bahsetmeye değer. İki şirket, 2019 yılında San Francisco merkezli şirketin şirkette 30 milyon dolarlık hisse satın aldığı ve MoneyGram’ın sınır ötesi ödemeler için XRP tabanlı ODL hizmetini kullanmasına izin verdiği bir ortaklığa girdi.

Ancak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Aralık 2020’de menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği için Ripple’a dava açtığında ortaklık aniden sona erdi. Sonuç olarak MoneyGram, Mart 2021’de fintech şirketi ile ortaklığını askıya aldı.

Yine de CEO Brad Garlinghouse, o sırada her iki tarafın da gelecekte yeni ortaklıklar kurmaya kararlı olduğunu vurguladı.

Basın zamanında, XRP fiyatı kilit destek alanından sıçradı ve 0,3439 dolardan işlem görüyordu.

Dalgalanma XRP USD 2022-12-21
XRP fiyatı, 4 saatlik grafik
South China Morning Post’tan öne çıkan görüntü, TradingView.com’dan Grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular