Pazartesi, Kasım 28, 2022
Ana SayfaBlockchainCüzdan İndirmeleri 2022'de 100 Milyonu Aşarken Kripto Çok Canlı - Ve Hala...

Cüzdan İndirmeleri 2022’de 100 Milyonu Aşarken Kripto Çok Canlı – Ve Hala Büyüyor

Kripto ile entegre olma ve hızla değişen bir dünyada devasa kullanım durumlarıyla uyumlu hale gelme ihtiyacı çok önemlidir. Bununla birlikte, kripto cüzdanları devreye giriyor. Bunlar, günümüzde pek çok kişinin ve büyük şirketin ellerine almak istediği şeylerdir.

Şimdi, piyasadaki artan oynaklığa rağmen, 2022 için kripto cüzdan indirmeleri 100 milyon ile zirve yaptı ve bu orada durmuyor.

Kripto hücumuyla birlikte bu yıl kripto cüzdanlarına olan talep de arttı. Göre kalın yazıdepolamaya izin veren 21’den fazla cüzdan uygulamasını içeren hem iOS hem de Android cihazlar için Ocak-Ekim 2022 arasında yaklaşık 102,06 milyon cüzdan indirmesinde bir artış görüldü.

Ocak 2022, En Yüksek Artışı Kaydetti

Ocak ayı, 16,13 milyona yükselen indirmeler kaydetti ve bu da 2022’nin en yüksek aylık indirmelerine damgasını vurdu. Rakamlar Ekim’de 8,9 milyona düştü.

Öte yandan, son rakamlar, 2021’de görüldüğü gibi 177,85 milyon indirmeye dayalı olarak kabaca %43,25’lik büyük bir düşüş gösteriyor.

Şimdiye kadar 2021, cüzdanlar için en yüksek indirme sayısını kaydetti ve bu, 2020’nin 32,95 milyon kaydeden istatistiklerinden oldukça yüksek.

Cüzdan indirmelerindeki artış veya hareket, platformdaki kullanıcıların artışı anlamına gelmez, çünkü bazı yatırımcılar tek bir cihazda oluşturulmuş birden fazla cüzdana sahip olabilir.

Kripto Cüzdan İndirmeleri Pazar Eğilimlerini Gösterir

Son rakamlar, kripto cüzdanlarındaki dikkat çekici büyümenin genel pazar eğilimlerini gösterdiğini gösteriyor. Açıkça görülüyor ki, 2021’de piyasada, cüzdan indirmelerinin zirvesini de etkileyen sismik bir boğa koşusu yaşandı.

Bitcoin, diğer dijital varlıkların yanı sıra 2021’de ATH’sine sahipti. Yatırımcılar, havale, ticaret, yatırım, verim çiftçiliği, eşler arası işlemler ve benzeri işlemlerde bir sonraki büyük dalgayı sürmek isteyen dijital para birimi alanına atladılar.

Öte yandan, ilginin azalmasıyla birlikte cüzdan indirmeleri de ayı piyasasıyla birlikte alabora oldu. Dijital para birimlerine olan ilginin azalması, Terra’nın (LUNA) ve ayrıca FTX borsasının çökmesiyle hızlandırıldı.

FTX erimesi ayrıca likidite sorunlarına neden oldu ve bu da indirmelerde bir artışı tetikledi.

Özellikle dijital para biriminin banka hesapları veya itibari para ile sorunsuz entegrasyonu ile daha fazla cüzdan ana akım haline geliyor.

Crypto total market cap at $781 million on the daily chart | Featured image from Inside Telecom, Chart: TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular