Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainCoinDesk, Cardano Kurucusundan Potansiyel Bir Alıcı Görüyor

CoinDesk, Cardano Kurucusundan Potansiyel Bir Alıcı Görüyor

Blockchain ağı Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson, şirketin mevcut zorluklarına rağmen DCG’nin medya kolu CoinDesk’i satın almakla ilgileniyor.

Yahoo!’ya göre! Finance, Hoskinson’ın neden DCG’nin medya birimini satın almaya büyük ilgi gösterdiğine ilişkin gerekçesi, gazetecilik bütünlüğünün yeniden sağlanması gerektiğine inanması. Cardano kurucu ortağının ilgisi daha sonra duyuruldu. CoinDesk olası bir satışı araştırdığını duyurdu.

Hoskinson geçen hafta ABD’de bir video canlı yayınında şunları ifşa etti:

“Medya tarafına ilgim daha geniş… Gazetecilik dürüstlüğüne nasıl tekrar ulaşacağımı bulmak istiyorum.”

Satın Alma Süreci Parkta Yürümek Olmayacak

Raporlara göre Hoskinson, CoinDesk’i satın almakla ilgilendiğini kamuoyuna açıklasa da, sorunsuz ve hızlı bir işlem olmayacak..

Hoskinson, CoinDesk’in 200 milyon dolarlık satış fiyatının çok yüksek olduğunu gördüğünü belirterek, firmanın defterleri uygun şekilde incelendikten sonra ön satın alma incelemesinin yapılacağını belirtti.

Charles HoskinsonCharles Hoskinson. Image: Harvard International Review

Bu arada, CoinDesk’in yönetimi, ana finansal danışmanı olarak yatırım bankası Lazard Ltd.’yi işe almaya karar verdi.. Finans gurusu, DCG’nin medya kolu tarafından CoinDesk’i başarılı bir şekilde satmanın yollarını araştırmak ve DCG’nin CEO’su ve kurucusu Barry Silbert’in üzerindeki yükü kaldırmakla görevlendirildi.

Popüler kripto haber portalının satışı, FTX’in kapanmasının ardından yaşanan bir dizi komplikasyonu takip ediyor.

DCG’nin kripto aracılık kolu Genesis Global Capital (GGC), Perşembe günü iflas ilan etti.

CoinDeskImage: Business Wire

Hoskinson’ın CoinDesk’e İlgisi İçin Diğer Nedenler

Hoskinson, CoinDesk’i satın almakla ilgilenmek için ek nedenler sağladı. Bunlardan biri, hem okuyuculara hem de blockchain topluluğuna, onlara finansal olarak yardımcı olacak teşvikler sağlanabilmesi ve bunun sonucunda merkezi olmayan, sorumlu ve doğru bir kripto ortamının ortaya çıkmasıdır.

IOHK’nin lideri, Cardano ekosistemiyle ilgili olumsuz haber yaptığı için ana akım medyayı çoktan eleştirdi. Hoskinson, sendeleyen Digital Currency Group’un medya bölümünün olası satın alınmasıyla kripto ve blockchain sektörü röportajlarında ahlaki etiği geri getirmeyi umuyor.

Hoskinson, finansal teşviklerin Cardano’nun bağımsız habercilik üzerindeki etkisini sınırlayabileceğini ve böylece okuyucuları aktif olarak raporlamayı doğrulamaya, sorgulamaya ve raporlamayla ilgilenmeye teşvik edebileceğini ekledi.

Crypto total market cap revisits the $1 trillion mark on the weekend chart | Chart: TradingView.com

Bu arada, Hoskinson’a göre CoinDesk’te bir metaverse bileşeni ve “iyi bir video tarafı” eksik. Şirketin video teklifini geliştirmeye çalıştığını kabul etti, ancak bunun pek beğenilmediğini söyledi.

Ayrıca CoinDesk’in kripto analitiği girişimi Messari ile işbirliğinin her iki tarafa da nasıl fayda sağlayacağını belirterek başka anlaşmalar yapabileceğine dikkat çekti.

CoinMarketCap sıralamasına göre ADA tokeni, yaklaşık 11,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile ilk 10 kripto para biriminden biridir.

Sierra Vista Home’dan öne çıkan görsel

RELATED ARTICLES

Most Popular