Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainCoinbase'in 2023 Kripto Piyasası Görünümü Burada, Ama Cardano Nerede?

Coinbase’in 2023 Kripto Piyasası Görünümü Burada, Ama Cardano Nerede?

Coinbase, 2023 kripto piyasası görünümünü yayınladı, ancak Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, ağın dışarıda bırakıldığını belirtti. 2022 yılına iki haftadan az bir süre kala şirketler yeni yıla bakmaya ve yeni yıla ilişkin beklentilerini ona göre şekillendirmeye başladı. Coinbase gibi kripto şirketleri için, izledikleri önemli gelişmeler ve bu ağların Yeni Yıl’da nasıl performans göstermesini bekledikleri hakkında geliştirmeler içeriyor.

Cardano nerede?

Coinbase tarafından yayınlanan rapor, diğerlerinin yanı sıra Bitcoin ve Ethereum beğenilerine, gelişmelere ve ayrıca düzenleme ve NFT’ler gibi konulara bir göz atıyor. Ancak bir tweet’te Charles Hoskinson, raporun Cardano ağından bahsetmediğini belirtiyor.

bu cıvıldamak 57 sayfalık raporun ilk sayfasının ekran görüntüsünün yer aldığı haberde, “Cardano’dan tek bir kelime bile söz edilmiyor. Oldukça düşük ve oldukça üzücü. Dürüst olmak gerekirse daha iyisini bekliyordum.”

Bu durum, özellikle Cardano’nun piyasa değeri açısından üst sıralarda yer aldığı Avalanche, Fanton ve Solana gibi diğer Katman 1’lerden bahsettiğinde, kripto borsasının kasıtlı olarak Cardano’yu dışarıda bıraktığı yönünde spekülasyonlara yol açtı.

Kurucunun tweet’inin altındaki bir yanıt, Coinbase uygulamasındaki Cardano haberleri ve topluluk güncellemeleri bölümünün güncel olmadığını ve son gönderinin 4 Ekim’den olduğunu vurguladı.

Peki Rapor Nelerden Bahsediyor?

Coinbase’in raporu esas olarak mevcut kripto piyasası manzarası etrafında dönüyordu. Cardano’dan bahsetmese de, zamanla çok daha rekabetçi hale geldiğini söylediği Katman 1’lere ve Katman 2’ye yoğun bir şekilde odaklanıyor.

Rapor, bu blokaj zincirlerindeki pek çok faaliyetin yerleşik döngüsel piyasa eğiliminin dışında sallandığını açıklıyor. Bunun yerine, her blok zinciri, kullanım ve işlem büyümesinde birbiriyle uyumlu olmayan farklılıklar görür.

Raporda, “Ölçeklenebilirlik, hız ve/veya işlem ücretleri konularını ele alan çözümler için sağlıklı bir kullanıcı talebi var, ancak daha az belirgin olan, bunun kazananın her şeyi aldığı bir pazar haline gelip gelmeyeceği” diyor.

TradingView.com'dan (Coinbase) Cardano fiyat tablosu

ADA price trending above $0.25 | Source: ADAUSD on TradingView.com

Ayrıca FTX çöküşünden ve olayın piyasadaki likiditeyi nasıl etkilediğinden de bahsediyor. Aynı şekilde, kripto borsasının patlamasının ardından piyasaya olan güvenin azalmasının yanı sıra, piyasadaki mevzuatın nasıl görüntülendiği üzerinde de bir etkisi oldu. Ancak Coinbase, sonrasının sektörü daha sürdürülebilir büyümeye ve daha az spekülasyona itecek yeni inovasyonlar için olgun bir ortam sağlamasını bekliyor.

Coinbase’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular