Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainCoin Cloud, FTX Salgınıyla Mücadeleden Sonra İflas Etti

Coin Cloud, FTX Salgınıyla Mücadeleden Sonra İflas Etti

ABD ve Brezilya’nın en büyük Bitcoin ATM operatörlerinden biri olan Coin Cloud, dosyalanmış Bölüm 11 İflas için 8 Ocak Perşembe günü, firma kripto kışından ve onu milyonlarca dolar yükümlülükle bırakan FTX patlamasından ciddi bir darbe aldıktan sonra.

Coin Cloud’un yaklaşık 10.000 alacaklısı var, ancak borçlarının çok altında, 50 milyon ila 100 milyon dolar arasında varlığa sahip. Varlık ve yükümlülüklerdeki bu dengesizlik, firmanın iflas seçeneğini kullanmasına neden olmuştur. Basın zamanında, Coin Cloud’un yaklaşık 500 milyon dolarlık yükümlülüğü var ve bunun başlıca nedeni, Genesis Global Trading aracılığıyla FTX’e maruz kalması.

Coin Cloud Sıkıntısının Doğuşu

Firma, dünya çapında 1100’den fazla Bitcoin ATM’si ile ABD’deki en büyük dijital para makine operatörlerinden biri olarak iyi gidiyordu. Kripto işi patlamaya başladığında, firma operasyonlarını genişletmeyi amaçlıyor ABD’deki en iyi perakende satış noktalarına. Bu, Bitcoin ATM’lerine olan talebin Coin Cloud’un beklentilerinin ötesinde arttığı COVID salgını sırasındaydı.

İlgili Okuma: Shiba Inu Bu Metrikte Kripto Pazarında Zirvede

Coin Cloud’un İstatistikleri ABD ve Brezilya’da 5.000’den fazla otomatik vezne makinesi işlettiğini gösteriyor. ATM’leri, Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve çok daha fazlası gibi 40’tan fazla kripto para birimini destekler.

Bununla birlikte, 2022 ayı döngüsü sırasında kripto piyasası, Bitcoin dahil kripto varlık fiyatlarını düşüren ciddi bir gerileme yaşadı. Sonuç olarak, Bitcoin %70’in üzerinde kayıp yaşadı 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’dan düştü. İnsanlar ayı piyasası sırasında daha az Bitcoin harcadıkları için Coin Cloud’un işi o zaman acı çekmeye başladı.

FTX borsası çöktüğünde ve kripto endüstrisi boyunca bulaşma dalgaları gönderdiğinde finansal mücadeleleri arttı. Başlıca alacaklısı Genesis Global, FTX ve kardeş şirketi Alameda’ya ciddi şekilde maruz kaldı. FTX ve Genesis’in iflasını çevreleyen koşullar ve kripto krizi sırasındaki düşük gelir getirisi, firmayı olumsuz etkiledi ve teslim olmaktan başka seçenek bırakmadı.

İçinde iflas başvurusuCoin Cloud, Digital Currency Group’un yan kuruluşu Genesis Global Trading’in 100 milyon doları aşan borcuyla en büyük alacaklısı olduğunu vurgulayarak yükümlülüklerini sıraladı. Cole Kepro, yaklaşık 8,5 milyon dolarlık borcuyla ikinci en büyük alacaklısı.

Kripto ATM’lerinin Küresel Büyümesi İçin Görünüm

Kripto piyasasının ve firmaların ciddi çöküşüne rağmen, küresel dijital varlıklar endüstrisi, 2018 ve 2019 yıllarındaki boyutundan önemli ölçüde genişledi. Kripto para birimi ATM endüstrisini bir vaka çalışması olarak kullanırsak, sektör, kripto hizmetinin sıkıntılarına rağmen muazzam bir büyüme gördü. sağlayıcılar.

Binaen verilere CoinATMRadar’dan, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 33.281 ATM, dünya çapındaki tüm Bitcoin ATM’lerinin %86,8’ini oluşturuyor. Kanada, dünya çapındaki toplam ATM’lerin %6,7’sini temsil eden 2.554 ATM ile ABD’yi yakından takip ediyor.

Bitcoin ATM’leri, kripto ekosisteminin büyümesine en çok katkıda bulunanlar arasında yer almaya devam ediyor. Kripto ATM’leri diğerlerine kıyasla az olsa da itibari para ATM’leri, istatistikler, kripto para birimleri ana akım olarak benimsendikçe kripto ATM’lerinin önümüzdeki yıllarda yüksek büyüme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, Bitcoin ATM’lerine olan talep, kripto endüstrisini rahatsız eden zorluklara göre zayıflamıyor.

Coin Cloud, FTX Salgınıyla Mücadeleden Sonra İflas Etti
Bitcoin, Tradingview.com’daki l BTCUSDT tablosunda düşmeye devam ediyor

Coin Cloud dışında başka hiçbir kripto ATM şirketi mali sorunlar bildirmedi. Bunun yerine, kripto ATM sağlayıcısı BitStop, Genesis Coin satın alındı küresel ATM’lerin %31,9’undan fazlasını çalıştırarak erişimini genişletirken.

Pixabay’dan öne çıkan resim, TradingView.com’dan grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular