Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainCoca-Cola ve CryptoCom, 2022 Fifa Dünya Kupası'ndan İlham Alan NFT Koleksiyon Öğelerini...

Coca-Cola ve CryptoCom, 2022 Fifa Dünya Kupası’ndan İlham Alan NFT Koleksiyon Öğelerini Açıkladı

Devam eden 2022 FIFA Dünya Kupası ile aynı zamana denk gelen Crypto.com ve Coca-Cola, küresel spor gösterisinin en unutulmaz anlarına dayanan bir dizi NFT yayınlamak için GMUNK ile güçlerini birleştirdi. “Piece of Magic” adlı koleksiyon, NFT’leri için ısı haritası verilerini kullanacak.

  • Tüm dünyadaki kullanıcılar, popüler ısı haritalarına dayalı NFT’lere erişebilecek.
  • DeFi ve Web3 teknolojisi ilerledikçe, bunun gibi işbirlikleri norm haline geliyor.

10.000 NFT’den birini kapmak kolay olacaktır, çünkü uygun hayranların kendi Sihir Parçalarını talep etmek için yalnızca Coca-Cola Fanzone Sayfasına kaydolmaları gerekir. Dijital koleksiyonlar, FIFA’nın uluslararası hayranları için mevcut olacaktı.

Bunun bir piyasa gerilemesi sırasında meydana geldiği gerçeği en çok göze çarpıyor. Bu durum kurumlar arasında NFT’lere ciddi bir ilgi olduğunu gösteriyor mu?

Coca-Cola is rolling out World Cup NFTs from match heatmaps. Image: Cryptopolitan.

Sanat ve Sporun Kesişimi: Mükemmel Uyum

5 Aralık tarihli bir haber bülteninde Crypto.com, koleksiyonu Katar’da yarışan olağanüstü takımlar olarak duyurdu. 10.000 farklı NFT’nin tamamını üreten sanatçı GMUNK, çalışmalarının her birinin omurgasının, ısı haritalarını oluşturan bireysel eşleşmelerin anlatımı olduğunu belirtti.

GMUNK bir haber bülteninde, bu NFT’lerin “futbol tutkusunu somutlaştırdığını ve her maça özgü görsel bir hikaye yarattığını” belirtti. Bir FIFA Dünya Kupası yetkilisi de koleksiyonu “eşsiz ve nefes kesici” olarak nitelendirerek övdü.

Ancak Crypto.com, senaryoyu DeFi ve kriptonun merceğinden inceledi. Crypto.com Pazarlama Müdürü Steven Kalifowitz, bu yılki FIFA Dünya Kupası’nın Web3 teknolojilerini kullanan türünün ilk örneği olacağını belirtti.

NFT’leri yeni bir hatıra türü olarak tanımlamadan önce, “Blockchain üzerindeki bu harika maçları ölümsüzleştirmek için Coca-Cola ve GMUNK ile işbirliği yapmak bir onurdur” diye devam etti.

Image: Sports Illustrated.

Coca-Cola ve Crypto.com: Sporla Büyüyen

Crypto.com’un bağlı kuruluşlarının listesi, çeşitli spor şirketleriyle ağzına kadar doludur. Twitch Rivals ve FNATIC ile E-Spor’dan Formula 1’e kadar, kuruluşun spor pazarlamasına güçlü bir inancı var gibi görünüyor. Mevcut ayı piyasası ile bu kesinlikle NFT piyasasını artıracaktır.

Ancak, tüm durumlar şirket için elverişli değildir. Bu yılın Eylül ayında Crypto.com, Avrupa kıtasındaki düzenleyici kaygılar nedeniyle Avrupa Futbol Federasyonu Birliği ile olan 495 milyon dolarlık sözleşmesini feshetti.

Bu arada, DeFi ve Web3 teknolojileri gelişmeye devam ettikçe, gelecekte bu tür ittifakları daha fazla görebiliriz.

Crypto total market cap at $807 billion on the daily chart | Featured image: Crypto.com, Chart: TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular