Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainChainlink Staking Başarıyla Başlatıldı; 11,1 Milyon LINK Stake Edildi

Chainlink Staking Başarıyla Başlatıldı; 11,1 Milyon LINK Stake Edildi

Ethereum ana ağında Staking v0.1’in lansmanı olan Chainlink’in merakla beklenen yükseltmesi başarıyla gerçekleştirildi. Tamamlandı Birkaç saat önce. Bu özellik, Chainlink Economics 2.0’ın önemli bir bileşenidir.

Chainlink Staking, ekosistem için istikrar yaratmayı hedefliyor. Katılımcılar, dürüst davranışı teşvik ederek ağı güvence altına almak için yerel LINK belirtecini stake ederek ödüller kazanabilir.

Bu ödül mekanizması, düğümlerin önümüzdeki yıllarda kehanetin veri bütünlüğünü ve verimliliğini artırmak için bir teşvike sahip olmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Chainlink Staking Büyük Talep Yaratıyor

Dün itibariyle, erken erişim uygunluk listesindeki kriterlerden en az birini karşılayan yalnızca seçilmiş birkaç topluluk üyesi, sınırlı v0.1 staking havuzunda yaklaşık 53.000$ değerinde 7.000’e kadar LINK stake edebilecek.

Yarın, 8 Aralık 12:00 ET’den başlayarak, sınırlı staking havuzu herkese açık olacak ve herkese adres başına 7.000 LINK’lik bir başlangıç ​​limitine kadar stake yapma şansı verecek.

Başlangıçta, staking havuzu için 25 milyon LINK’lik bir sınır vardır. 22,5 milyon LINK, ilk gelen alır esasına göre topluluk staker’ları için tahsis edilirken, 2,5 milyon LINK, node operatörü staker’ları için tahsis edilmiş ve ayrılmıştır.

Etherscan verilerine göre, basın tarihi itibariyle, yaklaşık 75 milyon $’a eşdeğer 11.1 milyon LINK zaten stake edilmişti. Tutar, 2.600’den fazla adres arasında paylaştırılır.

950’den fazla adres 7.000 LINK dağıttı. Ve 725 adres, 1000 LINK’ten daha az pay aldı. Mevcut canlı katılımla, Chainlink Staking v0.1 havuzunun sınırına bu nedenle çok hızlı bir şekilde ulaşılmalıdır.

Katılımcılar için, stake edilen LINK’in ve ödüllerin, yaklaşık 9-12 ay içinde planlanan Staking v0.2’nin çıkışına kadar kilitli kalacağını bilmesi önemlidir.

Başlangıçta, ihtiyatlı bir serbest bırakma döngüsüne dayalı olarak 12-24 aylık bir kilitlenme dönemi planlandı. Ancak, birkaç topluluk üyesi ve düğüm operatörüyle yapılan görüşmelerden sonra, daha hızlı yinelemelerin daha iyi bir çözüm olduğu belirlendi.

LINK Fiyat Değişiyor

Staking, sıvı LINK arzını azalttığından, potansiyel bir fiyat katalizörü olabilir. Şu anda, LINK fiyatı 7 aydır bir işlem aralığında ve fiyatın kırılması mümkün değil.

Basın zamanında, LINK fiyatı, daha geniş piyasa duyarlılığının ardından %4’e varan bir düşüş gördü. 6,89 dolardan işlem görüyordu ve dolayısıyla işlem aralığının ortasındaydı.

Aşağı yönde, 5.30$ seviyesi büyük önem taşırken, 9.60$ seviyesi aralığın üst sınırını işaret ediyor. Yalnızca ikinci seviyeye ulaşmak, LINK’i yeniden yükseliş bölgesine fırlatabilir.

Chainlink BAĞLANTI USD 2022-12-07
LINK fiyatı, 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

RELATED ARTICLES

Most Popular