Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainCardano, Köpekbalıkları 6 Haftada 83 Milyon Dolar ADA Biriktirirken Yükselişe Döndü

Cardano, Köpekbalıkları 6 Haftada 83 Milyon Dolar ADA Biriktirirken Yükselişe Döndü

Cardano köpek balıkları son iki aydır uykularından uyandı. Bu büyük ADA cüzdanları, Kasım ayı başlarında altı haftalık dönemde yüz milyonlarca değerinde jeton topladıklarını gören bir birikim eğilimi başlattı. Bunların dijital varlığın fiyatı üzerindeki etkileri zaman içinde etkili olabilir.

Cardano Köpekbalıkları 83 Milyon Dolar Aldı

Zincir üstü veri toplayıcı Santiment Twitter’da Cardano köpekbalıklarının birikim eğilimini gösteren bir grafik yayınladı. 10.000 ila 100.000 ADA tutan bu cüzdanlar, 7 Kasım’dan itibaren alımlarını artırdı ve altı hafta boyunca toplu varlıklarını %10’dan fazla artırdı.

Kasım ayının başında, bu cüzdanlar toplam ADA arzının yaklaşık %10,5’ini elinde tutuyordu. Ancak, iki aydan kısa bir süre sonra, bakiyelerine 83 milyon $ değerinde 330 milyondan fazla ADA token ekledikten sonra bu rakam şimdi %11,60’ta bulunuyor.

Cardano ADA

Sharks accumulate over 330 million ADA | Source: Santiment

Dengelerindeki keskin artış, bir dalgalanma görmeden önce, köpek balıklarının uzun bir şaşırtıcı birikim ve satış dönemini takip ediyor. Satın alma işlemlerinin çoğu, ADA fiyatının gerileme yaşadığı ve birçok kişi tarafından ‘indirim’ olarak kabul edilecek fiyat seviyelerine düştüğü dönemlere de denk geliyor.

ADA Fiyatına Etkisi

Bu büyüklükte bir birikim genellikle ADA gibi bir dijital varlığın fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Ancak, son piyasa koşulları ve Cardano’nun içinde bulunduğu düşüş trendi göz önüne alındığında, birikim istenen etkiyi yaratmadı.

ADA, fiyatta bir tersine dönüş ve nihai iyileşme görmek yerine, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,10 $ göz önüne alındığında, düşük bir nokta olan 0,25 $ civarında seyretmeye devam ediyor. Ek olarak, Cardano ağındaki olumlu gelişmelerin olmaması durumu iyileştirmedi.

Bunun gibi birikim eğilimleriyle ilgili bir başka risk de, bunu takip edebilecek satışların olasılığıdır. Bu köpekbalıkları ne kadar çok madeni para tutarsa, satmaya karar verirlerse ADA fiyatı üzerinde o kadar fazla etkiye sahip olabilirler. Yani bu riskin dijital varlığın fiyatına da yansıması var.

TradingView.com'dan Cardano (ADA) fiyat tablosu

ADA price struggles to hold $0.25 | Source: ADAUSD on TradingView.com

Topluluk fiyatların önümüzdeki iki ay içinde %80’in üzerinde artmasını beklediği için beklentiler yüksek olmaya devam ediyor. Böyle bir durumda, ADA 2023’ün ilk çeyreğinde ortalama 0,4 $’lık bir fiyata inebilir. Ancak, 0,25 $’ın üzerinde tutulamaması varlığın 2022 bitmeden %20 daha düşmesine neden olabilir.

ADA, bu yazının yazıldığı sırada ortalama 0,25 $ fiyatla el değiştiriyor. Fiyat son 24 saatte %2,71 arttı ve işlem hacmi %47 artarak aynı zaman diliminde 218 milyon $ seviyesinde bulunuyor.

Crypto News Flash’tan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular