Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaBlockchainBu Deutsche Bank Bölümü Neden Kriptoya Atlamaya Hazır?

Bu Deutsche Bank Bölümü Neden Kriptoya Atlamaya Hazır?

Bloomberg’den gelen bir rapora göre, bankacılık devi Deutsche Bank, kripto ve dijital varlığı ikiye katlamaya hazır. DWS Group CEO’su Stefan Hoops’tan yapılan açıklamaya göre finans kurumu, “ilginç fırsatlardan” yararlanmak için sektördeki son zamanlardaki aşağı yönlü baskıdan yararlanacak.

Banka, varlık yönetimi kolu DWS aracılığıyla kripto endüstrisindeki olası yatırımları değerlendiriyor. Konuya aşina olan kişilere göre, finans kurumu zaten kilitlendi ve iki Alman kripto şirketine sermaye enjekte etmeye hazır.

Bitcoin Kripto BTC BTCUSDT
BTC’nin fiyatı günlük grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSDT Alım Satım Görünümü

Kripto Kışı Fırsatlar Getiriyor, Bankalar Bunları Hasat Etmeye Hazır

Bloomberg, Deutsche Bank’ın varlık yönetimi kolunun Tradias veya Deutsche Digital Assets’te azınlık hissesi satın alabileceğini iddia ediyor. İkinci şirket bir kripto borsası olarak faaliyet gösterirken, Tradias yerel makamlar ve Ticaret Cumhuriyeti dahil olmak üzere önde gelen müşteriler tarafından kullanılan bir aracı kurum işletiyor.

Bankhaus Scheich’in sahibi olduğu Tradias, 2021’de bir Frankfurt savcısının talebinin ardından, el konulan dijital varlıkların sektörde volatiliteyi artırmadan satılmasında merkezi konumdaydı. O sırada yetkililer, Tradias platformu aracılığıyla ele geçirilen 113 milyon dolardan fazla dijital varlığı “temizledi”.

Bankhaus Scheich ve Tradias, gelecekteki soruşturmalarda işbirliğini sürdürmeyi taahhüt etti. Bu nedenle, şirket ülkede iyi bir üne sahiptir.

Bu anlamda, DWS yatırımını almaya en olası aday gibi görünüyor. Bloomberg’e göre, Hoops ve varlık yönetimi kolu, bir Alman ve ABD soruşturmasıyla sonuçlanan “yeşil aklama” iddialarıyla karşı karşıya kaldıktan sonra firmanın itibarını artırmak istiyor.

Bloomberg, Hoops’un halka açık bir kripto ve dijital varlık savunucusu olduğunu iddia ediyor. Liderliği altında firma, yeni oluşan varlık sınıfındaki yerini güçlendirmek için bir blockchain ve kripto odaklı strateji üzerinde çalıştı.

Varlık yöneticisi ve finans kurumu, son kayıpları azaltmak için yeni fırsatlar arıyor. Rapor, şirketin 2022’den bu yana 20 milyar Euro’nun üzerinde çıkış ve yönetilen varlıklarda 107 milyar Euro’luk düşüş gördüğünü iddia ediyor.

Bu ölçümler, finansal piyasalardaki küresel bir çöküş ve yatırımcılar arasında genel bir riskten korunma duygusu nedeniyle düştü. Böylece, firma yatırımcı güvenini artırmak istiyor. Hoops, geçen hafta bir kazanç görüşmesi sırasında firmanın kripto alanındaki emellerine işaret etti; rapor iddia ediyor:

(…) stratejik ortakları değerlendirmeye ve potansiyel hedefler üzerinde durum tespiti yapmaya başlamıştır.

RELATED ARTICLES

Most Popular