Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaBlockchainBTC, Piyasa Değeri Departmanında En İyi Bankacılık Devlerini Yendi

BTC, Piyasa Değeri Departmanında En İyi Bankacılık Devlerini Yendi

Bitcoin, kripto para birimi endüstrisini, bankalar gibi büyük geleneksel kuruluşlarla doğrudan ilişki kurarak dünya çapında yaygın bir kabul görmeye doğru itmeye devam ediyor.

Kriptonun olağanüstü piyasa değeri, varlık sınıfının gelecekteki potansiyelinin bir göstergesidir.

Bitcoin, kripto para birimi endüstrisinin öncüsü olmuştur; sadece en iyi dijital para birimi olmakla kalmadı, aynı zamanda kripto kullanıcılarının çoğunluğu için en iyi seçim oldu ve bu da onu bir bütün olarak kripto pazarının sağlam bir tahmincisi haline getirdi.

24 Ocak itibarıyla 443 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, herhangi bir büyük bankadan çok daha değerli.

Piyasa Değeri Konusunda Bitcoin Kraldır

CompaniesMarketCap’in verilerine göre BTC, piyasa değerine göre şu anda dünyanın en değerli 16. varlığı. Veriler ayrıca, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin önceki 24 saatte %0,32 artışla 1,04 trilyon doların üzerinde işlem gördüğünü gösteriyor.

CMC verileri ayrıca Amerikan bankacılık devi JPMorgan Chase’in 402,7 milyar dolarlık piyasa değeriyle BTC’yi takip ettiğini ve toplamda 19. sırada olduğunu gösteriyor.

Bitcoin beats top banks in the market cap area. Source: CompaniesMarketCap

BTC’nin değeri de 274,44 milyar dolarla 35. sırada yer alan Bank of America’yı ve 159,97 milyar dolarla 77. sırada yer alan Morgan Stanley’i geride bıraktı.

BuyUcoin CEO’su Shivam Thakral şunları söyledi:

“Kripto piyasası, BTC’nin 5 ay sonra ilk kez 23.000 doları geçmesiyle heyecan verici bir hafta sonu geçirdi. BTC’ye olan talep, esas olarak bir sonraki boğa koşusu beklentisiyle varlıklarını artıran kurumsal yatırımcılar tarafından yönlendiriliyor.

BitcoinImage: Common Cents Mom

Ethereum, 186.97 milyar dolarlık piyasa değeriyle 62. sırada yer alıyor ve iki Çinli bankayı geride bırakıyor: 167.75 milyar dolarlık değerlemeyle China Construction Bank (69. sırada) ve 150.41 milyar dolarlık piyasa değeriyle Ziraat Bankası Çin (87. sırada).

Geleneksel finans endüstrisinde piyasa kapitalizasyonu, halka açık bir şirketin tedavüldeki hisselerinin toplam değerini ifade eder. Bitcoin’in piyasa değeri, bir kripto para biriminin göreli gücünü temsil eden bir terimdir.

BTC, Piyasa Değerinde Mastercard ve Tesla’yı Ele Geçirdi

Bu durumda Bitcoin, ankete katılan bankalardan çok daha genç olmasına rağmen, hızla genişleyen bir pazarla inanılmaz bir gelişme geçmişine sahip.

Mudrex’in CEO’su ve Kurucu Ortağı Edul Patel’e göre, fiyat artışı, boğaların “piyasada aktif olarak bir yükseliş trendi oluşturmaya çalıştığını” gösteriyor.

BTC’nin piyasa değeri, 23 Aralık 2022’de kaydedilen 325 milyar dolardan %36 arttı. O ay boyunca Mastercard, 328 milyar dolarlık piyasa değeriyle alfa madeni paranın biraz üzerinde yer alırken, Elon Musk’ın Tesla’sı 13. en büyük piyasa değerine sahipti. 396 milyar dolar.

Bitcoin, diğer kripto para birimleri gibi oldukça değişken kalmasına rağmen, istikrarsız para birimlerine karşı bir koruma görevi görmesinden dolayı hükümetlerin dikkatini çekmiştir.

BTC total market cap at $438 billion on the daily chart | Chart: TradingView.com

En çok rağbet gören kriptonun savunucuları, varlığın küresel olarak benimsenmesi için kampanya yürütmeye devam ediyor, bu da onun piyasa kapitalizasyonunu benzeri görülmemiş yüksekliklere taşıyabilir.

Bu arada, Bitcoin ağı bu yıl artmaya devam ederken, birkaç zincir üstü gösterge uygun bir satın alma fırsatı sunuyor.

2023’ün başından bu yana, Bitcoin %35’lik bir artış kaydetmek için uykusundan uyandı. Ancak araştırmacılara göre, on-chain verileri bunun bir “nesil satın alma fırsatı” olabileceğini gösteriyor.

Coingecko’dan alınan verilere göre, bu yazı itibariyle Bitcoin son yedi gün içinde %7,5 artışla 22.733 dolardan işlem görüyor.

– Inc. Magazine’den öne çıkan görsel

RELATED ARTICLES

Most Popular