Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainBTC 17.000 Doları Geçerken Bitcoin Madencileri 4. Çeyreğin En Karanlığını Görmüş Olabilir

BTC 17.000 Doları Geçerken Bitcoin Madencileri 4. Çeyreğin En Karanlığını Görmüş Olabilir

Bitcoin madencileri, büyük meblağlarda dijital para satmaya devam ederken, ilk kriptoyu uzun vadeli kâr için tutma ihtimalinden vazgeçiyor gibi görünüyor.

CryptoQuant tarafından paylaşılan verilere göre 1 Aralık itibarıyla bitcoin madencileri zaten 10.000 adet terk edildi BTC’nin.

Rakam, 26 Kasım’da piyasanın madencileri tarafından da satılan 2.569 birim kripto para girişine tanık olduğu gözlemlenenden önemli ölçüde daha düşük.

CryptoQuant analisti Joaowedson paylaştı bazı içgörüler konuyla ilgili olarak ve bu gelişmenin nedenleri olarak Bitcoin madenciliğinin mevcut maliyetinden ve kripto varlığının düşen fiyatından bahsetti.

Joaowedson, “Bitcoin’in mevcut fiyatı ve birçok ülkede madenciliğin yüksek maliyeti ile karşı karşıya kalan madenciler pozisyonlarını satmak zorunda kalıyor” dedi.

Bitcoin Madencileri Zaten Kâr Fırsatından Mahrum Kaldı

Mevcut durum, hem piyasa değeri hem de varlığın kendisi açısından en büyük kripto para biriminin “üreticileri” için kıyamet anlamına geliyor.

BTC’nin önemli ölçüde düşürülen fiyatı ve bir birimini üretmenin maliyeti ile Bitcoin madencileri, herhangi bir kazanç sağlamamak operasyonlarında hiç.

Bitcoin

Image: Twitter

Üstelik devam ettikçe emeklerinin meyvelerini çöpe atmak piyasada, kripto fiyatının düşme ve volatilitesinin daha da artması ihtimali her zaman vardır.

Madencilik geliri, piyasanın tanık olduğu geçmiş satışlardan da etkilendi. Glassnode verilerine göre, bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin madencilerinin geliri 814,28 BTC idi.

Bununla, ücretler ve ödüller açısından Bitcoin’in madencilerine sunacak pek bir şeyi olmadığı fikrine varmak mantıklıydı.

Bitcoin’in Performansına Hızlı Bir Bakış

Basın zamanında, takip göre CoingeckoBitcoin son yedi gün içinde %3,5 değer artışıyla 17.025 dolardan el değiştiriyordu.

Son birkaç gündür, varlık dar bir aralıkta konsolide oluyor ve 21.000 $ bölgesini geri almak için yükseldiği Ekim ayının sonuna doğru yakaladığı momentumun aynısını göstermeye yönelik herhangi bir işaret göstermiyor.

Geçen yıl bu zamanlar BTC, mevcut fiyatından %68 daha yüksek bir değerle işlem görüyordu. 10 Kasım 2021’de tüm kripto para birimlerinin kralının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolara ulaştığı hatırlanabilir.

Bugün, bu değerin %75,3’ünü kaybetti ve yılı çok önemli olan 20 bin dolarlık bölgenin altında bitirmesi bekleniyor.

BTC total market cap at $326 billion on the weekend chart | Featured image - The Loadout, Chart: TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular