Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainBloomberg Analisti, Kripto Kışının Sonunun Yakın Olduğunu Söyledi

Bloomberg Analisti, Kripto Kışının Sonunun Yakın Olduğunu Söyledi

Kripto piyasası çöküşü, birçok yatırımcıyı ve uzmanı şüpheci bir ruh halinde tuttu. Bu, 2022’de daha baskıcı hale gelen likidite çöküşlerinden ve enflasyondan kaynaklandı. Sonuç olarak, BTC ve ETH dahil olmak üzere birçok dijital token, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden sürekli olarak fiyat düşüşleri gördü.

2021’in sonlarında kripto ekosistemine giriş yapan yatırımcılar, büyük fiyat düşüşü göz önüne alındığında şu anda sular altında. Bu arada, sadece işlerin bir an önce düzelmesini umabilirler.

Kripto Krizinin Sonu Yaklaşıyor

Bu arada, bazı kripto analistleri kısa süre içinde kripto piyasasının olası sonucu hakkındaki fikirlerini açıklıyorlar. Buna iyi bir örnek, Bloomberg’de bir Emtia Stratejisti olan Mike McGlone’dur.

Piyasanın tersine dönmesi biraz zaman alabilirken, çöküşün en kötü halinin yaklaştığını belirtti. Analizine göre Ethereum, kripto piyasasının bir sonraki boğa koşusunda lider olacak. Sebeplerini, ETH’nin akıllı sözleşmelerle ilgili katı ilkeleri olduğu gerçeğine bağladı.

Stansberry Research röportajında ​​McGlone, Ethereum’un yatırımcıların dikkate alması için hala parlak bir tarafı olduğunu belirtti. Yani, jetonun üç yıl önceki değerine kıyasla mevcut değeri.

Bloomberg Analisti Kripto Kışının Sonu Yaklaşıyor, ETH En Çok Artacak

Ethereum’un şu anda 2019’a göre 12 kat daha yüksek bir fiyattan işlem gördüğünü açıkladı. Ayrıca, tokenin mevcut fiyat seviyesi, güçlü bir destek seviyesine biraz yakın.

Ancak, o kadar çok dijital tokenin yatırımcılara bu kadar umut vermediğini ekledi. Ayrıca, tokenin kripto pazarında yüksek talep ve azalan arza sahip olduğunu düşünüyor.

McGlone’un ETH Piyasası Üzerine Düşünceleri

McGlone’a göre, kripto yatırımcıları ve şirketleri bu ikilemden kısa sürede kurtulacaklar. Fed başkanının daha fazla sıkılaştırma niyetinden bağımsız olarak hala olumlu olabilirler. Bu tür kararlar piyasayı olumsuz yönde etkilese de, olumlu bir zihniyete sahip olmak daha iyidir.

Dijital para birimi yatırımcılarını ve şirketleri Ethereum’un fiyatını izlemeye teşvik ediyor. Şu anda, Ethereum 1.269 dolardan işlem görüyor. Ancak, küresel salgının patlak vermesinden önce, 2019’un sonlarına doğru, ETH yaklaşık 100 dolardan işlem görüyordu.

Bloomberg Analisti Kripto Kışının Sonu Yaklaşıyor, ETH En Çok Artacak
Ethereum fiyatı Tradingview.com’da yatay işlem görüyor l ETHUSDT

Ayrıca, güçlü bir destek seviyesi 1.000$ fiyatını koruyor. McGlone, fiyatın bu seviyenin biraz altına düşebileceğine inanıyor. Bununla birlikte, bundan kısa bir süre sonra token fiyatında önemli bir artış bekliyor.

Ayrıca, yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum’un belirli arzlara sahip olduğu gerçeğine sarılabilirler. Bu gerçek, belirteçleri yüksek talepte ve artan benimsemede tutar ve bu da birçok olumlu olasılığın kapısını açabilir.

McGlone, emtialar söz konusu olduğunda, kripto şirketleri ve yatırımcıların yalnızca yararlı bir değişiklik umabilecekleri sonucuna vardı.

Featured Image From Pixabay, Charts From Tradingview.com
RELATED ARTICLES

Most Popular